PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Gelincik hikayesi...

Cem DALAZ
12-16-2009, 19:48
Günün birinde uzaklarda bir köyde çocuğu doğmadan kocası ölmüş ve tek başına yaşayan hamile bir kadın kendisine arkadaş olması için dağda yaralı olarak bulduğu bir gelinciği evinde beslemeye başlar. Gelincik vefalıdır. Kadının yanından bir an bile ayrılmaz. Her ne kadar evcil bir hayvan olsamasa da zamanla oldukça uysallaşır. Bir kaç ay sonra kadının çocuğu doğar. Tek başına tüm zorluklara göğüs görmek ve yavrusuna bakmak zorundadır.

Günler geçer ve kadın bir gün bir kaç dakikalığınada olsa evden ayrılmak zorunda kalır. Gelincikle bebek evde yanlız kalmışlardır. Aradan biraz zaman geçer ve anne eve gelir. Gelinciği ve kanlı ağzını görür. Anne çıldırmışcasına Gelinciğe saldırır ve oracıkta hayvanı öldürür.

Tam o sırada içerdeki odadan bir bebek sesi duyulur. Anne odaya yönelir. Ve odada beşiği, beşiğin içindeki bebeği ve bebeğin yanında duran parçalanmış bir yılanı görür.

-

Einstein´in söylediği rivayet edilen bir söz var: "Insanlardaki önyargıyı parçalamak benim atomu parçalamamdan çok daha zor"

Ön yargının olmadığı, en güzel günler sizinle olsun.

Mehmet Reis
12-16-2009, 19:59
cem eline sağlık çok güzel bir yazı ,ah gelincik vah gelincik:uzgun:

Cuma TÜRKMEN
12-16-2009, 20:02
1o numara bir hikaye

Cem DALAZ
12-16-2009, 20:05
cem eline sağlık çok güzel bir yazı ,ah gelincik vah gelincik:uzgun:

Mehmet abi bende çok üzüldüm:uzgun: Bir yazı bu kadar mı etkiler insanı...

Yakup İMAT
12-16-2009, 20:47
Selam Olsun,

Saol Cem, ders almak lazım, eline sağlık

Mustafa KARAOSMANOĞLU
12-16-2009, 20:51
Cem paylaşım için teşekkürler çok ders alınacak bir hikaye

Bilge Kağan TOMAS
12-16-2009, 21:03
hikaye güzel, ellerine sağlık. bir gelincik hikayesi de ben anlatayım:

sene milattan sonra 1998. yaz mevsimi, çukurovanın sıcağından kaçıp yaylaya çıkmışız. kuşları havalanmaları için terasa asmıştım, bizde içerde öğlen yemeği yiyoruz. bir süre sonra dışarıdaki aşırı sessizlikten şüphelenip bakıyoruz. iki tane gelincik kafeslerin üzerinde. kanaryalarım, bir saka melezi, bir de yavrudan elimde büyüttüğüm, muhabbet kuşu gibi elimden yemlenen çaprazgagam kafesin tabanında cansız yatıyor. gelinciklerin yanlış adrese geldiklerini anlamaları uzun sürmedi, o kuşlar yedikleri son yemek oldu, ama giden geri gelmiyor. bu hayvanlardan, nefretimden daha fazla hayranlığım var. mükemmel avcılardır, kuş, yılan, fare, tavşan vb. gücünün yettiği her hayvanı ustalıkla avlar.

Can TORLAK
12-16-2009, 21:55
Cem kardeş teşekkürler paylaşimın için,sonu üzücü oldu.

Emre ERGİN
12-16-2009, 22:17
Cem cim ellerine sağlık çok güzel bir yazı,ne kadar ön yargılı olunsada bence gelincik çok faydalı bir hayvan özellikle çok usta bir fare avcısıdır,abartısız saniyede boynundan yakalar fareyi.

Güven SANCAK
12-16-2009, 22:34
Sevgili Cem Kardeşim ;

Hikaye çok etkileyici. Ön yargı hepimizin ağına düştüğü ciddi bir problem. Bu hikayeden etkilenerek , ön yargı üzerine bir başka hikaye de benden :

http://www.kanaryavedogakuslari.com/forum/showthread.php?p=139154#post139154

Ali ÜSTÜNDAĞ
12-17-2009, 01:58
bi arkadasım tam olarak bılmıorum ama amerıkadan kacak yollarla gelıncık getırmıstı ve beslıyordu hala onda eve gıdınce goruorum benı pek sevmesede deısık bı hayvan ama cok enteresan bı olay burnunun her yere gırebılme ozellıgı var ıstersenız bı burnuna google da gorsellerde bakın ınanamazsınız :)))

İbrahim KAYA
12-17-2009, 04:53
Mehmet abi bende çok üzüldüm:uzgun: Bir yazı bu kadar mı etkiler insanı...
AYNEN KATILIYORUM CEM EMEĞİNE SAĞLIK GÜZEL BİR PAYLAŞIM ÖRNEK ALINACAK BİR HİKAYE

İbrahim GÖBEL
12-17-2009, 15:02
Sağol kardeş ellerine sağlık.

Yüksel ÖZTİN
12-18-2009, 01:05
Paylaşım için çok teşekkürler Cem gerçekten çok etkileyici bir hikaye