PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : harzer hakkında acil yardım

Mustafa SIĞIRCI
12-09-2009, 22:27
arkadaşlar 1 takım harzer kusu aldım ama kusu bi arkadasa resimlerini ğösterdim adam bu kus cakma dedi çıktı kusun rengi sarı kafası malinuaya göre biraz basık duruyo ötüsü normal harz ötüsü öterkende kagasını açmıyor kısık ve uzun ötüyor kuşun erkegini 150 tl ye aldım sizce ne yapmalıyım resim yükleyemedim ama msn adresine yolluyabilirim yardımcı olan olursa sevinirim

Mustafa SIĞIRCI
12-09-2009, 22:28
buda msnm x_sevdayelleri_86@hotmail.com

Ferit ÖGÜT
12-09-2009, 23:18
Mustafa kardesim!
Öyle resimle falan Harzerroller anlasilmaz.Böyle kuslar rast gele herkezden alinmaz.
Birincisi Harzerroller ötümünü anlamadan bilmeden kus almak zaten hatadir.En azindan bilen anlayan biriyle bu tip kuslari almalisiniz.
Ikincisi Kuslarin bilezikli ve puan kartli olanlarini tercih etmelisiniz.
Aslinda bu bütün kuslar icin gecerlidir.Önce üretmek beslemek istediginiz kuslar hakkinda yeterli bilgiye sahip olup ondan sonra almak en dogru yoldur.

Mustafa SIĞIRCI
12-10-2009, 08:01
kusun babasının 95 puanı ve karnesi varmış kuş nefes alıp verirken de ötüyor belki adam kendi kuşunu satmak için benim kusu kötülemiş de olabilir diye düşünüyorum çünkü resimden anlamak mümkün degildir aldıgım arkadaş kuşları kayseriye ve ankaraya yolluyor konyada sagdıklar av galerisi var oradan aldım adam sadece harz üretiyor

Mehmet DENİZ
12-10-2009, 09:40
Mustafa bey tariflerinize göre kuşunuz harz roller, :icon14:
"bu kuş çakma" diyen kişi ne kadar anlıyor acaba :confused:
Satan kişiyi tanımam ama rastgele bir kişi değil anladığım kadarıyla, bir iş yeri. Yinede Konyalı arkadaşlar daha iyi tanır-bilir, görüşlerini yazarlar.

Mustafa SIĞIRCI
12-10-2009, 19:48
ben adama burdan kus yolladım oda bana roller satmak istiyordu sanırım bu amacla benim kusu kötüledi çünkü benim kuş aldıgım adam sürekli bu işi yapıyor şehirlere kuş yolluyor ben kusun harz oldugundan eminim kuş nasılsa sabah şafakta lambayı yaktıgım zaman 1 dakika içinde ötüyor ama adamın dedikleri içime şüphe düsürdü

Ufuk DEMİRCİ
12-10-2009, 23:49
Harzlar ın aldığı maksimum puan zaten 90 dır,95 puan yoktur.90 puanlı kuş şampiyon kuştur.5-6 nağmesi vardır,yumuşak makara ötümlüdür ama dinlemeden bişey söylemek çok zor.Kuşunuz hayırlı olsun,bu arada Kayseri de harz üreticisi çoktur,Kayseri'dekiler neden kuş istesinler pek kestiremedim doğrusu..

Onur KUZUCU
12-11-2009, 21:56
Kayseride en yaygın bulunan kuştur harz Mustafa kardeşim 95 puan demişler tek ötümde Almanyada 90 alabilen kuş yok şu an için başka bi yerde puanlanmışsa bilemem ama

Mustafa SIĞIRCI
12-13-2009, 18:34
arkadaşlar sizlere son bi sorum olacak şimdi izmirdeki arkadasın bi tanıdıgında kırmızı renkte harz roller varmıs adam acil paraya sıkışmış o yuzden tanesini 50 tl ye verecekler kuşlar 2009 yavrusu bilezikli ve boyasız oldugu söyleniyor sizce kırmızı renkte olurmu alırken neresine dikkat etmeliyim kusun resmi yarın yolluyacaklar

Bülent ÖZKAN
12-13-2009, 19:02
arkadaşım kırmızı harz olur fakat kuşu dinlemeden ve güvenilir bir harz yetiştiricisi olduğunu teyit etmeden alma derim harz ve malinualar ötüm kuşları olduğu için kesinlikle sesleri dinlenmeden alınmazzzz ki birde şu var orjinal harz bu paralara satılmaz ne kadar sıkışsada yani 50 lirayamı sıkışmış

Mustafa SIĞIRCI
12-13-2009, 19:50
evet bende öyle düşünüyorum cunkü bugun pazardı neredeyse türkiyenin her yerinde kanarya dernegi var bu derneklerde bu kusu 50 tlye havada kaparlar peki bu kuşların ötümünü baska bir kusa ders verilerek ögretilirmi yani bir belçika harz gibi ötermi

Mustafa SIĞIRCI
12-14-2009, 22:41
bu harz rollerden başka bir kus gagasını kapalı vede nefes alıp verirkekn ötermi eger bu şekilde ötüyorsa sizce ne kadar harz olma ihtimali vardır

Bülent ÖZKAN
12-15-2009, 01:03
bu harz rollerden başka bir kus gagasını kapalı vede nefes alıp verirkekn ötermi eger bu şekilde ötüyorsa sizce ne kadar harz olma ihtimali vardır
bence sen googla harz sesi diye yaz ve oradan harz ötümlerini iyice dinle harz harzdır belçika yada alman harz olmaz