PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GERÇEK DOSTLAR'A

geronimo
01-01-2006, 20:49
Savasin en kanli günlerinden biriydi. Asker en iyi arkadasinin az
ileride, kanlar içinde yere düstügünü gördü. Insanin basini bir saniye siperden çikaramayacagi gibi bir ates altindaydilar. Asker tegmenine kostu hemen: -Komutanim, bir kosu arkadasimi alip geleyim mi? "Delirdin mi?" der gibi bakti tegmen... - Gitmeye degmez oglum, arkadasin delik desik olmus. Büyük olasilikla ölmüstür bile. Kendi hayatini da tehlikeye atma sakin! Ama asker o kadar israr etti ki, tegmen izin vermek zorunda kaldi. - Peki, dene bakalim! Asker yogun ates altinda firladi siperden ve mucize eseri,
arkadasinin yanina kadar gitti, yarali arkadasini sirtlandigi gibi tasidi.
Birlikte siperin içine yuvarlandilar. Tegmen kosup yaraliya bir göz atti ve nefes nefese bir kenara yikilmis askere döndü: - Sana hayatini tehlikeye atmaya degmez, dememis miydim! Bu zaten ölmüs... - Degdi Komutanim, degdi! dedi asker. - Nasil degdi, arkadasin zaten ölmüs, görmüyor musun?
- Gene de degdi komutanim, çünkü yanina vardigimda henüz yasiyordu...
Ve onun son sözlerini duymak, dünyalara bedeldi benim için...
Ve, hiçkirarak, arkadasinin son sözlerini tekrarladi:
"Gelecegini biliyordum!"
GELECEGINI BILIYORDUM!

Kalbimizde "arkadaslik" denilen bir mucize var. Nasil oldugunu, nasil basladigini bilemezsiniz. Ama bunun özel bir armagan oldugunu, Allah'in bir lütfu oldugunu bilirsiniz. Gerçekten de arkadaslar nadide mücevherlerdir. Yüzünüzü güldürüp, basarmaniz için cesaret verirler. Sizi dinlerler ve kalplerini açmaya hazirdirlar. Bugün arkadaslariniza, onlarla ne kadar ilgilendiginizi gösterin. Bu yaziyi arkadas olarak gördügünüz herkesle paylasin?...

''SEVGILI ARKADASLAR, ARKADASLIGIN VE DOSTLUGUN DAHA DOGRUSU INSANLIGIN AZALIP , YERINI MENFAAT VE MADDECILIGIN ALDIGI GÜNÜMÜZDE , BENI ÇOK ETKILEYEN BU HIKAYEYI SIZLERLE PAYLASMAK ISTEDIM... VE BEN SUNA EMINIM KI GERÇEK ARKADASLAR , DOSTLAR IÇIN HERSEYE DEGER , ÇÜNKÜ NEZAMAN YARDIMA IHTIYACINIZ OLSA , ONLAR HEP YANINIZDADIRLAR. SITEMIZDEDE BU TÜR ARKADASLIKLARIN KURULDUGUNA VE KURULACAGINA EMINIM... SIZ SEVGILI DOSTLARIMA SAYGILARIMLA.......''

CEM KIRCA
01-01-2006, 21:06
Bu yaziyi öncedende okumustum ama uzun süre oldu. Sonunda ne oldugunu haturlayamadim. Okudum ve gene ilk okudugum gibi etkilendim.

Bizlerle paylastigin için tesekkür ederim...

Ardaslarimizin ve dostlarimizin kalplerini kirmayalim. BIlmeliyizki gerçek arkadaslarimiz her zaman yanimizda olacaklardir...

01-01-2006, 21:53
sayin ercüment bey;

bu yaziyi bizlerle paylastigin için çok çok tessekür ederim. ben sahsim olarak burda bu arkadaslik ortamini buldugum için gece saat 3:00 e kadar sitede bilemedigimiz bir islemi gerçeklestirmek için mozaik50 nihat arkadasimla burdaydik ve bu ne adina idi, isimizmi yokdu, tabiki vardi ama burda dosluk adina birseyler yapmak içindi, bunu yapmak ise kendimizi gelistirmekten geçtigini , sizler gibi bizde mozaik50'de biliyorduk ve bu kadar uykusuzlugumuza ragmen sabah yine erkenden ps. basindaydik ve bunu yazarkende gocunma felan deyil yanlis anlasilmasin dosluklar adina katlanilmayacak zorluklar olmadigini belirtmek istiyorum. :) ALLAH dostlugumuzu ve dostluklarimizi daim etsin.

saygilarimla.

geronimo
01-02-2006, 09:58
sn koc-34

Bunu hep söylüyorum size ve sizin gibi bu siteye emegi geçen herkese sonsuz tesekkürler ediyorum... Bu site ve bu ortam sizlerin sayesinde olusuyor , bize de siteye azda olsa renk katacak bu tür yazilar yazmak düsüyor. Insallah herkesin katkilariyla çok çok ilerilere gideriz. EMEGI GEÇEN HERKESE SAYGILARIMLA..

01-02-2006, 10:21
GERENIMO SABAH SABAH AGLATTIN BENI BE

geronimo
01-02-2006, 14:26
:D ilk okudugumda bende çok duygulanmistim....

adotepe
01-02-2006, 14:36
http://www.kanaryavedogakuslari.com/main/modules/coppermine/albums/userpics/10025/normal_Sar%FDyer%20piknik.jpg

Bir dahaki Piknige organizasyona hepinizin,bütün dostlarin gelecegini biliyorum...[/img]

Ali Ertan AYDIN
01-02-2006, 15:32
Çok güzel bir yazi, okumustum daha önce ama hatirlamakta güzel oldu. bende bir tane yazi eklemek istedim.Saygilar

>>>>>>>
>>>>>>>Kötü karakterli bir genç varmis. Bir gün babasi ona çivilerle
>>>>>>>dolu bir torba vermis "arkadaslarin ile tartisip kavga ettigin
>>>>>>>zaman her sefer bu tahtaperdeye bir çivi çak" demis. Genç,
>>>>>>>birinci (ilk) günde tahtaperdeye 37 çivi çakmis. Sonraki

>>>>>>>haftalarda kendi kendine kontrol etmeye çalismis ve geçen her
>>>>>>>günde daha az çivi çakmis. Nihayet bir gün gelmis ki hiç çivi
>>>>>>>çakmamis.Babasina gidip söylemis.Babasi onu yeniden
>>>>>>>tahtaperdenin önüne götürmüs. Gence "bugünden baslayarak
>>>>>>>tartismayip kavga etmedigin her gün için tahtaperdelerden bir
>>>>>>>çivi çikart (sök)" demis. Günler geçmis. Bir gün gelmis ki her
>>>>>>>çivi çikarilmis. Babasi ona "aferin iyi davrandin ama bu
>>>>>>>tahtaperdeye dikkatli bak. Artik çok delik var. Artik
>>>>>>>geçmisteki gibi güzel olmayacak" demis. Arkadaslarla tartisip
>>>>>>>kavga edildigi zaman kötü kelimeler söylenilir.
Her kötü
>>>>>>>kelime bir yara(delik)birakir. Arkadasina bin defa kendisini
>>>>>>>affettigini söyleyebilirsin ama bu delik aynen
>>>>>>>kalacak(kapanmayacak). Bir arkadas ender bir mücehver gibidir.
>>>>>>>Seni güldürür yüreklendirir sen ihtiyaç duydugunda ardimci
>>>>>>>olur seni dinler sana yüregini açar" demis.Bu hafta arkadaslik
>>>>>>>haftasidir. Sen de arkadaslarina bu maili gönder, sana
>>>>>>>gönderene bile gönder. E mail sana döndügü zaman ne kadar
>>>>>>>arkadasin var ögreneceksin.Sana iyi bir arkadaslik haftasi
>>>>>>>diliyorum. Senin arkadasligin için çok tesekkür ediyorum.
>>>>>>>Senin tahtaperdene koydugum çivi için
beni affet. (eger varsa)
>>>>>>>Hic eksik olmayin yuregimden!!!!

geronimo
01-02-2006, 15:40
gerçekten bu yazida en az benim yazdigim kadar güzel... Tesekkürler paylastiginiz için. Eminim diger arkadaslarda begeneceklerdir. Saygilarimla...

Yakup CAN
01-02-2006, 22:01
ADNAN ABI PIKNIK RESMINI KOYMUSUN AMA KIMIN KIM OLDUGUNU YAZMAMISSIN . ONUDA ILAVE ETTE TANISALIM.

Mehmet CEYLAN
01-02-2006, 22:24
Merhabalar, sevgili ercüment ve kusçuali arkadaslarim,sitemizde bizlerle paylastiginiz bu güzel yazilarinizdanötürü ellerinize saglik ,gönülerinize saglik . Inanin ki yazilari okurken tüylerim diken diken oldu.Insan iliskileri o kadar menfaatler üzerine kurulmaya basladi ki , özümüzde olan ne kadar iyilik duygulari var ise onlari yavas yavas kaybetmeye basladigimizi düsünmek bile beni ürpertiyor.Etrafimda menfaatler üzerine kurulu olan iliskileri gördügümde ürpertinin yerini korku yer aliyor.Inanin ki banka reklami aklima geldiginde rahatliyorum.ÇÜNKI BILIYORUM ve INANIYORUM KI BIR YERLERDE GERÇEK DOSTLAR ve DOGRU INSANLAR MUTLAKA VAR ve HER ZAMAN OLACAKLAR .HOSÇAKALIN.

CEM KIRCA
01-08-2006, 13:14
Dostlarinizi Unutmayin (Bir kertenkele'nin Hikayesi)

Bu hikaye Japonya'da yasanmis gerçek bir olaymis. Mail adresime geldi ve sizlerle paylasmak istedim.

Evini yeniden dekore ettirmek isteyen Japon bunun için bir duvari yikar. Japon evlerinde genellikle iki tahta duvar arasinda çukur bir bosluk bulunur. Duvari yikarken, orada disardan gelen bir çivinin ayagina battigi için sikismis bir kertenkele görür. Adam bunu gördügünde kendini kötü hisseder ve ayni zamanda meraklanirda kertenkelenin ayagina çakilmis çiviyi görünce. Muhtemelen bu çivi 10 yil önce, ev yapilirken çakilmisti. Nasil olmustu da kertenkele bu pozisyonda hiç kipirdamadan 10 yil boyunca yasamayi basarmisti? Karanlik bir duvar boslugunda hiç kipirdamadan 10 yil boyunca yasamak çok zor olmaliydi.

Sonra bu kertenkelenin 10 yildir hiç kipirdamadan nasil 10 yil yasadigini düsündü. (ayak çivilenmisti!) Böylece çalismayi birakir ve kertenkeleyi izlemeye baslar, ne yiyor acaba? Sonra nereden çiktigini fark edemedigi agzinda yemek tasiyan bir kertenkele gelir...

Inanilmaz! Adami sersemletir gördügü manzara. Bu nasil sevgi? Ayagi çivilenmis kertenkele, 10 yildir diger kertenkele tarafindan beslenmekteydi...

Bu hikaye çok etkileyici ve aralarindaki muhtemel iliski türünü düsünmeyin: es, arkadas, sevgili, , kiz kardes...

Teknoloji ilerledikçe bilgiye ulasmamiz hizlandikça hizlaniyor. Fakat insanlar arasindaki mesafe, o da ayni hizda birbirine yaklasiyor mu acaba?

SIZI SEVENLERI ASLA TERKETMEYIN, UNUTMAYIN ONLARI...

Yılmaz DEMİRER
01-08-2006, 13:29
arkadaslar bende basima geeln bir olayi paylasayim o zaman kertenkelenin basina gelen o olayin bir degisini güvercinde gördüm 8O güvercinn ayagi catida ince bir tele dolanmis ve tügüm olmus haldegdi ve onu buldugumda parmaklari yok ve tügümün alti yumruk gibi sismisti ama o sisik enaz haftalar veya aylardir kusu rehin almis catida bagli kalmis belli ama kus cok saglikli ve kursagi dolu idi onu cözdügümde catinin acik olan cam kismindan degilde catinin karalik bir kösesine kacmis saklanmisti ozaman o kusun uzun zaman dir disariya cikmadigini ve esinin onu besledigini anladim

CEM KIRCA
01-08-2006, 13:37
Sanrim birçok hayvan çesiti için bu gecerli. Ama çok az insan için geçerlidir...

geronimo
01-08-2006, 15:54
sayin sensini; yaziniz çok güzel ve hosuma gitti... Dediginiz gibi hayvanlar insanlara göre daha saf ve kirlenmemis. En azindan onlarin dünyasinda menfaat yok. Aslinda bizler bu tür örnekleri görerek biraz ders almaliyiz , dahada dogrusu biraz utanmaliyiz :oops: iyilik ve paylasimda , hayvanlar kadar olamiyoruz. Çogumuzun basina butür örnekler gelmistir. Günümüzde çok karsilasiyoruz. Çocugunu cami avlusuna birakani , hatta yeni dogmus bebegini öldürüp çöpe atanlari haberlerde sürekli görüyoruz. Bunu yapan insan!!! Kertenkele arkadasina yiyecek getirirken , onu hayatta tutmaya çalisirken , birileri ise komsusu açken o tok yatabiliyor. Gördügü ekmege muhtaç, barinmaya muhtaç insanlari görmemezlikten gelebiliyor. Alin teriyle çalisip 3 - 5 kurus para kazanmis insanlarin paralarini hile ve düzembazlikla alabiliyor... Bunlar sadece birkaç örnek. BUNU YAPANLARDA INSAN.... NE ACI DEGILMI???

CEM KIRCA
01-12-2006, 02:05
Gene Mail adresime gelen güzel bir mail'i sizlerle paylasiyorum...

Sansliyiz, Çünkü...

Dünya nüfusunun mevcut halklarin nispetlerini muhafaza ederek,100 kisilik bir köy kadar küçültebilseydik, bu köy söyle olacakti:

57 Asyali,
21 Avrupali,
14 Amerikali (Kuzey,Orta,Güney) ve
8 Afrikali.

Bunlarin 52'si kadin, 48'i erkek olacakti.

30 beyaz, 70 beyaz olmayan,

30 Hiristiyan, 70 Hiristiyan olmayan,

89 Heteroseksüel, 11 homoseksüel.

6 kisi bütün servetin % 59'una sahip olacakti ve bunlarin hepsi ABD kökenli olacakti.

80 kisi kötü evlerde yasayacakti,

70 kisi okuma-yazma bilmeyecekti,

1i ölmek üzere, 1i de dogmak üzere olacakti.

1 kisi bilgisayar sahibi, 1 kisi de (evet, sadece 1kisi) üniversite mezunu olacakti.

Simdi sunlari göz önünde bulundurun:

Eger bu sabah hastalikli degil de saglikli uyanmis iseniz, 1 hafta sonrasini göremeyecek olan 1 milyon insandan daha sanslisiniz.

Bir harp tehlikesi ile, iskence görmek ihtimali ile, aç kalma korkusu ile karsi karsiya degilseniz, 500 milyon insandan daha iyisiniz.

Tutuklanmaktan, iskence görmekten yahut öldürülmekten korkmadan ibadethaneye gidebiliyorsaniz 3 milyar kisiden daha iyi bir sansa sahipsiniz.

Buzdolabinizda yiyeceginiz, üzerinizde elbiseniz ve basinizi sokup uyuyabileceginiz bir eviniz varsa, dünyadaki insanlarin % 75'inden daha zenginsiniz.

Bankada ve cüzdaninizda para varsa, dünyanin en imtiyazli % 8'i arasindasiniz.

Anneniz, babaniz sag ise, siz bu dünyada nâdir kisilerden birisiniz.

Birisi sizi düsündü ve bunu gönderdi, çünkü okuma yazma bilmeyen 2 milyar kisiden biri degilsiniz.

Paraya ihtiyacin yokmus gibi çalis, kimse seni üzememis gibi sev, kimse seni seyretmiyormus gibi danset, kimse seni dinlemiyormus gibi sarki söyle...
Ve bu mesaji dostlarina gönder.

Göndermezsen hiçbir sey olmaz. Ama gönderirsen; belki bunu okuyan birisi gülümser...

Veya...
Veya sen gene her zaman yaptigin gibi; nereye oldugunu bilmeden, kan ter içinde kosmaya ve hayattan sikayet etmeye devam et !

CEM KIRCA
01-12-2006, 02:09
Okudukça insani mutlu eden yazilar...

Kadir KARAKAN
01-12-2006, 03:34
Arkadaslar gercekten yureginize salik...