PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ötüm kanaryalarinda ses kaydi

Ali DOĞAN
01-01-2006, 11:30
Merhaba,
1 çift Malinua kanaryam var. Erkek olaninin ötüm halinde iken ses kaydini yapip siteye göndermek istiyorum. Ötümü hakkinda arkadaslar yorumlarda bulunabilsinler diye.
Iyi bir ses kaydi için nelere dikkat etmek gerekir? Ne tür cihazla daha iyi kayit yapilir? Önerileri olan arkadaslara simdiden tesekkürler.

Volcan
01-01-2006, 11:36
Bilgisayarina kablosu uzun güzel bir mikrofon baglarsan çok güzel kayitlar yapabilirsin. Basit ama çok kullanisli record programlari var. Dergi Cd lerinden veya download.com'dan bulabilirsin. Çektigin kayitlarida her türlü formata çevirebilirsin. Ben mp3 formatinda kayit yapiyorum gayette güzel oluyor.

Ali DOĞAN
01-05-2006, 20:53
Umarim iyi çekim olur. Ilginize tesekkür ederim.
Saygilar

01-16-2006, 15:53
Ses kayit cihazlari baya pahali. Ben kuslarimin sesini kaydetmek için çok güzel ses kaydi yapan uygun bir fiyata cep telefonu aldim. Böylelikle heryerde herkusun sesini çekip bilgisayarima aktarabiliyorum. Modeli ise Sony ericsson K300i 250 milyon civari. 1-2 saat ses kaydi yapabiliyor. Dahada güzel ses kaydi yapabilen telefonlar piyasada mevcuttur.

geronimo
01-16-2006, 17:27
Bende size VOLCAN beyin anlattigi yolu tavsiye ederim. Tabiki telefonda çok güzel bi yöntem fakat , nadirende olsa telefonda ses kalitesi kaybini görebiliyoruz. Hem formati ile oynama açisindan bilgisayar programi daha isinize yarayacaktir. En yakin zamanda kusunuzun sesini dinlemek üzere....
SAYGILARIMLA...