PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu İlana Siz Site Yöneticisi Olsaydınız Ne Yapardınız

Mehmet Ali KOÇ
09-27-2008, 03:12
Arkadaşlar :merhaba: sizlere bir sorum olacak:agla:Bir kişi üye olmuş (ismi ve telefonları şimdilik bizde kalsın )
sıfır mesajı var ve bu ilanı vermiş senelik Saka Florya Iskete Ve şakrak diye verdiği ancak doğal olarak aktif etmediğimiz edemeyeceğimiz sitemizdeki ilanı:dosya::unsure::utangac::img-blush2: Bu İlana Siz Site Yöneticisi Olsaydınız Ne Yapardınız:scratch::honk::neyapsam:

İlan Başlığı : senelik Saka Florya Iskete Ve şakrak

:kahve:ELİMDE BULUNAN ARTVİNDEN GETİRDİĞİM 100 ÇİFT KUŞU SATMAK İSTİYORUM BUNLARIN İÇİNDE AKGERDAN SAKASI MEŞHUR ARTVİN SAKASI GENE ARTVİNDEN GETİRDİĞİM SAKA FLORYA VE ŞAKRAK KUŞLARI BULUNMAKTADIR.FİYATLARI ŞÖLEDİR.
akgerdan sakası ( tek ) = 500 ytl
artvin sakası ( çift )= 400 ytl
saka kuşu ( çift ) = 150 ytl
florya kuşu ( çift ) = 150 ytl
şakrak kuşu ( çift ) = 200 ytl
OLUP PAZARLIK YOKTUR TEK FİYATTIR KUŞLARIMA GARANTİ VERİYORUM .
İSTEYENE BU SENE YUMURTADAN ALDIĞIM YAVRU SAKALARIMDA SATILIKTIR FİYATI
yavru saka ( tek ) = 125 ytl DİR. KUŞLARIMIN ŞU ANDA RESİMLERİ YOKTUR AMA EN YAKIN ZAMANDA PCME KOYUCAM İSTEYEN ARKADAŞLAR VAR İSE BENİMLE İRTİBATA GEÇSİNLER . KÜMESİM .............. ........... ................dır.
TELEFON NUMARALARIM : 05xx xx xx xx - 05x xxx xx xx
SAYGILARIMLA . . .

Anıl DEMİRKAYA
09-27-2008, 03:20
Ağabey yanlış adrese gelmiş ne diyelim bunu en yakın tarım ve koy ıslerı bakanlıgına mı artık en yetkılı neresı varsa oraya sevketmemız lazım.
Resmen katliam yapmış.
O adrese gidip kumesin kapısını acmak lazım.
Çok sınırlendım kusura bakamyın.
Hatta yakalama kuş satılsada o kadar para mı eder.Satılamması lazım.
O kuşlar satılana kadar bakımını nasıl yapacak ? 100 kuşu birden nasıl kürleyecek?
Bir tanesi ölse bile doğaya verdiği zarara bakın

Mehmet Ali KOÇ
09-27-2008, 03:24
Ağabey yanlış adrese gelmiş ne diyelim bunu en yakın tarım ve koy ıslerı bakanlıgına mı artık en yetkılı neresı varsa oraya sevketmemız lazım.
Resmen katliam yapmış.
O adrese gidip kumesin kapısını acmak lazım.
Çok sınırlendım kusura bakamyın.
Hatta yakalama kuş satılsada o kadar para mı eder.Satılamması lazım.
O kuşlar satılana kadar bakımını nasıl yapacak ? 100 kuşu birden nasıl kürleyecek?
Bir tanesi ölse bile doğaya verdiği zarara bakın

100 kuş değil :scratch: 100 çift 200 kuş ediyor.:agla::angry:

Anıl DEMİRKAYA
09-27-2008, 03:37
aaa pardon 100 çiftmiş
Dahada köpürdüm.

Olcay AKARÇAY
09-27-2008, 03:55
Adama bi güzel kötek atılması lazım, kuşlarının gözünün önünde salınması lazım, sonra tekrar kötek atılıp kuşları tıkadığı salma mı nedir artık nasıl bi yerdir oraya tıkıp bi süre orda tutulması lazım sonrasında salmadan alınıp bi süre ebadınca kafeste tutulup ötüp ötmediğine ötüyosa nasıl öttüğüne bakmak lazım sonrasında tekrar kötek atılıp doğaya salınması lazımdır.ilana gelirsek göndermesi bile hata ya bile bile yapmış yada olayların farkında olmayan bi cahil cüheyla.

Olcay AKARÇAY
09-27-2008, 04:02
Tabi gerekli yerlere derhal şikayet edilmesi gerek unutmamak lazım.

Erhan DOĞANBEY
09-27-2008, 08:51
kıssadan hisse:
Adamın biri sarayın kapısına dayanmış, illede padişahı görecem çok büyük bir marifetim var diye tutturmuş.Neyse padişah huzuruna almış adamı nedir demiş marifetin.
Adam çok çabaladım uğrastım sonunda başardım demiş.Yere bitane çuvaldız iğne saplamış bir metre öteden attığı normal iğneyi çuvaldınızın deliğinden geçiriyormuş.Herkez hayret etmiş padiş buyurmuş buna bir kese altın verin marifetinden dolayı, yüz tanede kırbaç vurun demiş böyle boş işlerle ugraştığı için.

İnsanların zengin olmak adına bir çok çabasını gördüm veya duydum.Bu arkadasıda nasıl becerdi bilmiyorum ama bukadar kuşu toplamasından dolayı tebrik ediyorum.Böyle vahşiliğinden dolayı da kınıyorum.Bir ay boyunca çalışıpta asgari ucret kazanıp aile geçindiren vatandasımızdan utansın.Ozaman işi gücü bırakıp kuş yakalayalım bitanesini satıp gerikalan 29 günü yatalım.Çok karlı bir iş doğrusu. Böylesini özel bir karantinaya almak lazım bunda ne fikirler vardır şimdi.Değerlendirmek lazım.

Ömer YILMAZ
09-27-2008, 08:58
Bu arkadaş hakkında acilen ilgili kuruma adı ve adresini vererek şikayette bulunulmalı ki; başına gelecek olanlar bunu yapan diğerlerine örnek olsun.Hiç olmazsa yaban hayatına bizlerde bu şekilde katkıda bulunmuş oluruz.

Faruk ETİZ
09-27-2008, 11:18
Kınamamak elde değil.:icon8:
Bu arkadaşımız Derneğimiz üyesi ise ihracını istiyorum.
Yasal işlemleri derhal yapmak bizlerin bu konular üzerindeki hassayitle durduğumuzu göstermemiz gerekmektedir.
Göz yumuyor isek , yapanlar kadar suçlu oluruz.

Zekeriya KUTLUĞ
09-27-2008, 11:37
yasal işlemleri bilmem ama dernek üyesi ise ihrac edilmesini isterim bu resmen sitemizin üstünden kötü bir yolla para kazanmaktır. sitemizide ve aynı zamanda dernek adımızıda lekelemektir. saygılarımla

Erol KARAOĞLU
09-27-2008, 12:46
yasal işlemleri bilmem ama dernek üyesi ise ihrac edilmesini isterim bu resmen sitemizin üstünden kötü bir yolla para kazanmaktır. sitemizide ve aynı zamanda dernek adımızıda lekelemektir. saygılarımla

Aynen katılıyorum,yazıklar olsun.:icon37:

Mehmet DENİZ
09-27-2008, 14:15

Aynen katılıyorum

Ali Ertan AYDIN
09-27-2008, 14:34
Mesajı okuyunca çook eski üyelerden Ali isminde (Adaşım oluyor ne yazıkki:uzgun: ) Bir kişide bu şekilde ilanlar veriyordu :scratch: O kişide 500-600 arası doğa kuşu baktığını ve hiç zaiyat vermediğini yazıyordu. İşin ilginç tarafı Ali ve bu mesajı yazan kişinin en popüler doğa kuşlarına sahip olmaları:confused:1 Bizde 1 tane olunca dua ediyoruz adamlar istediğiniz kadar diyor :tuh:Bu nedenle Aynı kişi olma ihtimali olabilir.

Bu kişinin derneğimizin üyesi olduğunu düşünmüyorum, çünkü üyelerimiz derneğimizin doğaya ne kadar bağlı olduğunu biliyorlar. Bu tip ilanlarla ihraç olacaklarınıda bilirler :icon14:

Bu tip insanlar dünyanın en zekisinin kendisi olduğunu düşünüp, kolay para kazanma hevesiyle dünya kadar kuşu rezil eden/öldüren bencil düşünceye sahip kişilerdir.

Bu kişiye gsm numaralarından ulaşıp adresi alınır, gerekli yerler haber verilerek kuşların doğaya salınması sağlanabilir.

En sonunda da (Tabiri caizse) eşşek sudan gelene kadar dayak atılır :13:

Alican YILDIRIM
09-27-2008, 14:50
bu kuş tacirlerinin bişekilde engellenmesi gerekiyor.:icon37:

Ali KIZMAZ
09-27-2008, 15:06
BASTA sitemizin gösterdigi ilgiye cok TESEKKÜR ederim bu tip insani bunlar gibilerini sidtetle kiniyorum bu sahis ve bunun gibiler ne yazikki camiyada dolu ALLAH isla etsin demekten baska birsey gelmiyor bu tip insanlardan uzak durmamiz gerektigini zannediyorum bizler alaka göstermeszek bunlar yok olur zannederim SITE YETKILIRERI GEREKENI YAPTIGINI ZANEDERIM saygilarimla:uzgun::uzgun::uzgun::uzgun::uzgun::uz gun:

Akın Tevfik AKAY
09-27-2008, 15:15
Bunu parmaga alıp basketbol topu gibi çevirmek lazım.Dernek üyesi ise ihracını istiyorum.Ve İlanı delil gösterilerek gerekli kurumlara bildirilmesini talep ediyorum.

Mehmet Ali KOÇ
09-27-2008, 15:23
Konuyu biraz daha Derinlik ve açılım getirmek istiyorum. :25:

1- Bu konularda Sitemizin misyonu.:good:

Forum Kurallarımız:
1-KanaryaveDoğakuşları.Com kafes ve salma ortamında üretilen kuşlar hakkında bilgilendirici bir paylaşım sitesidir.

2-Doğa kuşlarının salma ortamında yetiştirilmesi özendirilir. Doğadan kuş yakaladığını belirten, bu kuşların satımı için ilan verenler siteden uzaklaştırılacağı gibi kendileri hakkında yasal işlem başlatılması için suç duyurusunda bulunulacaktır.

3-Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve yasalarına sıkı sıkıya bağlıdır.

4-Sitemiz uluslararası antlaşmalara bağlıdır. Ülkemiz yasalarını, uluslararası antlaşma ve tüzükleri göz ardı eden mesajlar forumumuza gönderilemez.

7- Kesinlikle küfürlü, tehdit edici, nefret dolu mesajlar gönderilemez. Aksi halde kendisine açıklama yapılmaksızın kişinin üyeliği dondurulur veya silinir.

16-Kuralları okumamak, uymamak için bahane sayılamaz. Burada bulunan her üye bu kuralları okumuş ve kabul etmiş varsayılır.

Forum kurallarının Devamı ve ayrıntıları için::icon2: http://www.kanaryavedogakuslari.com/forum/showthread.php?t=3318

Mehmet Ali KOÇ
09-27-2008, 15:25
2-Doğa ve Kafes Kuşları Derneğinin ( DKKD) Misyonu :good:

Alıntı: Tarih 11-20-2006 :icon2:http://www.kanaryavedogakuslari.com/forum/showthread.php?t=1760
29/10/2006 Tarihinde Büyükada'da yapılan Doğa kuşu üreticileri toplantısı yerel basında da yankı buldu.Adaların en önemli yerel dergisi olan ADALI dergiside konuya bir sayfa yer ayırarak konun önemini belirten destek dolu bir yazı yazarak kurulacak derneğin önemini belirtti.Doğa kuşlarına yönelik bir derneğin doğa harikası olan Büyükada'da kurulacak olmasına derginin yaklaşımı bizleri mutlu etmiş ve doğa kuşlarının kafes ortamında üretilmesinde verdiğimiz çabalara olan bu destek bizleri son derece gururlandırmıştır.ADALI dergisine minnet ve şükranlarımızı sunarız.

Kurucu üyeler arasında Ali Ertan Aydın'da bulunmaktadır.Yazıda ismi geçmemiş kendisinden özür dileriz.

http://img453.imageshack.us/img453/9135/adadergisikapakvt2.jpg (http://imageshack.us/)

http://img300.imageshack.us/img300/3404/adadatoplant305bas305ncto8.jpg (http://imageshack.us/)

ADALI dergisi konuya hakim olmadığından dolayı sayın Sedat Genç beyin toplantıya katıldığı ve TKKKF' nin kuruluş amaçlarından birinin bu olduğu yerine, bu amaç ile kurulduğu ibaresi geçmiştir.Dergi basıldıktan sonra haberimiz olduğu için düzeltme imkanı olmadığından dolayı yazı bu şekli ile çıkmıştır.Dergi ve doğa kuşu üreticileri adına özür dileriz.

Mehmet Ali KOÇ
09-27-2008, 15:29
3-Fedarasyonumuzun Bu konuda Misyonu. :good:

Alıntı : www.tkkkf.org (http://www.tkkkf.org/) Link::icon2: http://www.tkkkf.org/phpBB2/viewtopic.php?t=583
Tabiatta dolasan saka, florya ve benzeri kuşları yakalamamanızı, yakalayanlardan satın almamanızı, orada burada azatlık satanları polise şikâyet etmenizi sizlerden rica ediyorum. Bir insan nasıl olur da o minicik kuşu yakalayıp ailesinden, özgürlüğünden, tabiattan ayırabilir? Bunun vebali mutlaka ağır olacaktır. Bu kuşları beslemek isteyenler kafeste yetiştirilmişlerinden temin edip zevklerini giderebilirler.

Bu yılın Türkiye yarışı nasip olursa İstanbul Feshane’de yapılacaktır. Bu yarışmada başarı sağlandığı takdirde her yıl Ocak ayının ikinci hafta sonu Türkiye yarışını Feshane’de yapmayı Federasyon Yönetim Kurulu düşünmekte.
Hayırlısı olur İNŞAALLAH.

İnsanoğlu bilgisayarın başına geçip forum sitelerinde dolaşınca bazen kati bazen acımasız olabiliyor. Siz olun forumlarda sertleşmeye mahal vermeyin.

Sağlıcakla kalın.

Selam ve sevgilerimle.
Tarih: Pzr Tem 08, 2007
Zuhal DAŞTAN

Mehmet Ali KOÇ
09-27-2008, 15:42
Bu misyonlar doğrultusunda sitemizde ve derneğimizde çalışmalarımızı sürdürürken geçmişden gelen amaç ve gerçekleri belgeleriyle ortaya koyduktan sonra sitemizin ve derneğimizin veya üyelerimizin ne böyle bir şeye iştirak ettiğini nede böyle bir katliama sessiz ve tepkisiz kalmayacaklarını ve kalmamalıyızda bunu düşünemeyiz düşünmüyoruzda ve yönetim olarak bu olaya tepkimizde oldu.

Bu tepkimizi belgeleriyle ortaya koymaya çalışacağım.

Yakup CAN
09-27-2008, 15:52
mehmet abi bu işte kesinlikle bir anormallik var. bu arkadaşın bu şekilde aleni ilan vermesinde ya sitemizin adını kötüye çıkarma gibi bir gayreti olabilir . yada bazı iyi niyetli arkadaşları sonra parasını vermek üzere kandırıp kuş alıp ödemeyen yada sana kuş vereceğim ,getireceğim yurt dışından getirteceğim gibi yalanlarla parasını alıp kuşu teslim etmeyen sahtekar dolandırıcılar var. onlardan biri olabilir.meraklı bir arkadaş aradığında 500 ytl istediği akgerdanı 200-300 e yollarım sözü alıp parasını alır kuşu yollamaz . AMAN DİKKAT DİYORUM. bu ilan bizim sitemizde yayınlanmaz .ama yayınlanacak yerlerde olabilir. ben ce mehmet abi adres telefon belli . gerekli yerlere iletmek lazım.

İlhan YURTSEVEN
09-27-2008, 16:03
"Merhamet'ten maraz doğar" vakit geçirmeden gereğinin yapılması lazım diye düşünüyorum,az değil 200 adet ve herbiri ayrı özellik ve güzellik taşıyor,bu durumu dahada vahim'leştiriyor:help3dn: ,200 seçilmiş kuş, :916: Sn; M.Ali KOÇ lütfen gereğinin yapılmasını arz ederim :icon37: :icon37: ...

Mehmet Ali KOÇ
09-27-2008, 16:05
Ve bu kişi sitemize topik açarak ''ferit öğüdün ayıbı'' başlığıyla topik açmış ve bu topiği yönetime taşımak durumunda kaldık. işte ayrıntıları...

ferit öğüt'ün ayıpı

arkadaşlar ben sitemize 3 gün önce bir ilan vermiştim doğakuşu ilanı daha beni arayıp sormadan bu kişinin yaptığı tek şey karakola gidip beni şikayat etmesi ama arayıpta bana kuşların yakalamamı yoksa kafeste üretttimmi olduğunu sorsaydı ağzının payını alıp otururdu zaten ama böle insanlar aramızda olduğu sürece biz bir yerlere gelemeyiz teşekkürler saygılarımla
Axxxx Çxxxx

Bilemiorum Ama Bana çok Acayip Koydu Arkadaşlar

Bu yazılar siteye üye olmuş malum ilanı vermiş ve bu iki yazıyı siteye şikayet olarak yazmış.:confused:

Ve Bu yazışmalarda ÖM ile yapıldı ;

´isimli üyeden Alıntı
Yakalama dogakusu ilani vermek yasaktir.

kafes üretimi ve orjinal bilezikli dogakusu ilani vermek serbesttir.

sizin satisa sundugunuz dogakuslari kafes üretmimi yoksa dogadan yakalamami bu bildirirseniz ilaninizi aktif hale getirebilirim aksi halde ilaniniz yayinlanmayacaktir.

saygilar.

Cevabı ::honk:

´isimli üyeden Alıntı
SELAMÜN ALEYKÜM
BEN SİTEYE 3 GÜN ÖNCE BİR İLAN VERDİM SİZDE BENİM ORDA CEP TELEFONU NUMARM YAZIYOR ARAYIP SORABİLİRSİNİZ KUŞLAR YAKALAMAMI YOKSA ÜRETİMMİ DİYE AMA SİZ BUNU YAPMADAN DOSDOĞRU GİDİP ŞİKAYET ETMEYİ TERCİH EDİYORSUNUZ BRAVO SİZE.

Ve Tehditlere başlıyor:scratch::angry:

'isimli üyeden Alıntı
BENİM KUŞLARIM BİLEZİKLİ KAFESTE ÜRETİM BEN BUNLARI ZEVKETEN DEĞİL İHTİYAÇTAN SATIYORUM BİR 2.Sİ FERİT ÖGÜT İSİMİ OLAN KİŞİ YADA KİŞİLER BENİ KARAKOLA ŞİKAYET ETMİŞLER BEN HAYATTA HERŞEYİMİ ŞEREFE DAYALI OLARAK YAPTIM LÜTFEN ŞİKAYETERİNİ GERİ ALSINLAR YOKSA OLAYLAR DAHADA BÜYÜYECEK BEN BÜYÜTMEM OLAYLARI AMA BENİ SEVEN SAYGI DUYAN KARDEŞLERİM VAR ONLAR İŞLERİ ELLERİNE ALIRSALAR ÇOK KÖTÜ ŞEYLER OLABİLİR SAYGILARIMLA.

Not: Bundan sonrasını Ferit Abi daha iyi biliyor sanıyorum o yazar.:neyapsam:

Nihat Akdeniz
09-27-2008, 16:08
Arkadaslar bu ilan sitemizde verilmistir , yanliz ilanlarda alimda olsun satisda olsun öncelikle denetlendikten sonra yayinlaniyor.
Bu tip ilanlarin sitemizde katien yayinlanmayacaktir ve yayinlanamazda. göstermis oldugunuz hassasiyetten dolayi tesekkürler.

Ali KIZMAZ
09-27-2008, 16:16
SITE YÖNETIMINE DUYARLILIGINDAN DOLAYI TESEKKÜR EDERIM

Ferit ÖGÜT
09-27-2008, 16:23
Degerli dostlarim!
Öncelikle buraya yorum yazan bütün kardeslerimizin ayni fikirde olmalari beni cok ama cok mutlu etti.
Hafta basinda belki bir cogunuz <Ferit abinin ayibi> adli topik basligini görmüssünüzdür.Yönetimimizden bir arkadasimiz uygun bulmadigi icin yaziyi kaldirmis ama basligin hala görünürde kalmasi bircok arkadasimizin aklinda belkide su soru olustu.Acaba Ferit abi ne yapmista ayip etmis?.
Ben size mümkün oldugu kadar kisa bir özetle anlatmaya calisayim.
Yukarida gördügünüz kus satis ilanini Aykan Cetin isimli bir sahis sitemize yazmis.Ilan yönetimindeki arkadasimiz onaylamamis fakat bende yönetimde oldugum icin ilani okuma imkanim oldu.Ben ilanin herkez tarafindan okunabildigini sanarak büyük bir infiale kapildim.Derhal Sahisin bulundugu yerdeki emniyet müdürlügüne bu sahisin yüzlerce doga kuslarini yakalayip yada yakalatip internetteki site ve messenger üzerinden pazarladigini bildirdim.
Emniyet müdürlügü bir kavusturma baslatinca birlikte hareket ettikleri anlasilan kuscu ali lakapli arkadasiyla (Bizim site kurucularindan kuscu Ali arkadasimizla bir ilgisi yoktur.)panige kapilip messenger üzerinden bana hakaretler edip ölmüs anama bile küfürler yollamis.Yaptigim kücük bir arastirmayla bu kisilerin Ayvalik civarinda aglarla devamli saka kuslarini yakaladiklarini ögrendim.
Dogayi babalarinin ciftligi ve istedikleri gibi kullanabileceklerini sanan bu kisiler bu vatanin hepimizin oldugunu bir karis topragini vermemek icin yüzbinlerce sehit verdigini unutmus olmalilar.
Malesef gözünün önünde islenen suclari kendisine dokunmadigini sanarak görmemezlikten gelen,aslinda her yurttasin ülkemizi alakadar eden, her seyin kendisinide alakadar ettigini bilmeyen ve ihbar etmenin ayip ve utanilinacak bir eylem oldunu sanan bir toplumuz.Ihbari ispiyonculuk yada jurnalcilikile karistirmamamiz lazim.Bir kisiiyi sahsi ihtiraslarimiz ve sadece kizdigimiz icin zarar vermek icin ispiyonlamak baska birsey vatanimizin degerlerini korumak icin ihbar etmek baska birseydir.
Bu anlayisin yanlis oldugunu ve artik yavas yavas uyandigimizi söyleyebilirim.Artik herhangi bir yerde islenen suca seyirci kalmayip emniyet güclerini haberdar etmeye basladik.
Hepimizin bildigi gibi sitemizin kurulus amaci basta doga kuslarinin artik yakalanarak degil salma ve kafeslerde üretilmesini saglamaktir.
Bu yolda bildiklerimizi birbirimizle paylasarak kisa zamanda cok yol aldigimizi görmekteyiz.Basarilarimiz arttikca diger dostlarimizida yüreklendirip yakalamaktan ziyade kendi üretimimiz olan kuslarimizla cok daha mutlu ve gururlu oldugumuzu görecegiz.
Asil sorun kendisi icin bir iki kus yakalayip beslemekten ziyade haksiz ve kanunsuz bir kazanc ugruna her sene binlerce kusu yakalayip telef eden kanunsuz kisilerdi.Biz defalarca bu gibi kisilerden alacaginiz her kusun binlerce kusun katledilmesine vesile olacaktir diye degerli dostlarimizi uyardik.Bundada epey yol aldigimizi söyleyebilirim.
Ben duyarli bir vatandas olarak vatanimi ve degerlerini korumayi kendimde bir görev olarak görüyorum.Hepimize ait olan degerleri katlederek haksiz kazanc sagliyan kisilere karsida allerjim var.Eger bu gibi kislere karsi mücadele etmem onlari gerektigi sekilde emniyet güclerine ihbar etmem ayipsa bu ayibi ömrümün sonuna kadar isleyecegimi gururla söyleyebilirim.Bu gibi kisilerinde tehditlerinden hakaretlerinden yilacak,kuru gürültüye pabuc birakacak kadarda yüreksiz olmadigimi beni taniyan dostlarim bilir.
Bana haketmedigim hakaretleri yapan ve dogayi katleden kisiler su andan itibaren adalet önünde hesabini vereceklerdir.Dikkat ettiyseniz ben bu kisilere ayni uslubla cevap vermedim ve vermiyecegim.Cünkü olay bütün delilleriyle yargiya intikal etmektedir.Hepinize sevgi ve saygilarimi sunuyorum.
http://img253.imageshack.us/img253/3668/kfrafk2.jpg

Refik TÜRK
09-27-2008, 16:37
Sevgili Ferit ağabey öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunarım.Ege bölgesinde azıcıkta olsa namımız vardır eğer bu şahıslara ulaşamaz olur isen Ayvalıktan bir kaç kardeşimiz haber bekliyorlar,Sana yapılan site olarak bize yapılmıştır izin verirsen yardımcı olmak isteriz.Saygılar

Ferit ÖGÜT
09-27-2008, 16:52
Refik kardesim!
Böyle kisilerin alistiklari tatli mamalari kesilince böyle panige kapilirlar.Anca ekran arkasindan tehdit ve hakaret ederek kahramanlik yaparlar.Bunlarla adalet önünde hesaplasacagiz.Yoksa onlarin anladigi lisanlada konusmasini pekala biliriz.:icon7:Gösterdigin hassasiyete ve dostluga cok cok tesekkürler.

Cumhur DEMİRTAŞ
09-27-2008, 16:55
Ferit ağbiciğim. Senin yaptığın takdire şayan bir davranıştır.
Sen bu sitenin bir yöneticisi olarak gerekeni yapmışsın, ayrıca bu bir insanlık görevide.
Sitemizde Mehmet Ali beyinde alıntı yaparak yazdığı gibi, açık ve net olarak form kuralları belli. Bu tip ilanlar verenler hakkında suç duyurusu yapılır deniyor. O halde bukadar kızacak ne var,bunları bile bile ilan vermekle zaten kendi sonunu kendi hazırlamış o şahıs.

CEM KIRCA
09-27-2008, 17:02
sevgili arkadaslar ben uzun zamandir, siteden uzagim biliyorsunuz:uzgun:.ama yönetim devam ve muhtesem yürüyor:cool:.sevgili abilerime ve arkadaslarima coook tessekürler .ben bu yazilari okuyunca aklima basimdan gecen gecmis bir olay geldi.bence bu olayi yargiya tasiyalim bu adamin telefon numrasi var ve yaptigi terbiyesizlik yanina kalmasin.....cezasini ceksin ve akli basina gelsin derim.......

Mehmet Reis
09-27-2008, 17:17
çok ayıp etmişler ferit abiye muhakkak adalet yerine gelir kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz

Ahmet BAGATUR
09-27-2008, 17:33
Ferit Bey cok gecmis olsun, siz en dogrusunu yapmissiniz. Site yonetimininde Turkiye'den bu olayi takip edecegine eminim.

Faruk ETİZ
09-27-2008, 17:34
Konunun bu denli utanç vericiliği çirkinliğini okuyunca şoke oldum.
Evet ferit abiye ayıp etmişler. Üzülerek okudum. Adalet yerini bulur inşallah.

Yakup İMAT
09-27-2008, 19:26
Selam Olsun,

Ferit Ögüt denildiğinde, sevgi, saygı, samimiyet, adalet, paylaşım, emek ve vatan sevgisi gelir aklıma.

Kuşçuluk bir tarafa, böylesi değerli bir büyüğümüze resmen terbiyesizlik yapılmış, söylenecek çok söz olsada bu saatten sonra hiç bir şeyin kıymeti olmaz, adalet yerini bulur inşallah.

Sami ÖNGELEN
09-27-2008, 21:01
Ferit bey önce size söylenen sözlerden dolayı cok üzüldüm.Fakat cok cok uzaklardan bu olaya müdahale ettiginiz için sizi canı gönülden kutluyorum.

Özcan ÇİÇEK
09-27-2008, 21:30
evet sevgili dostlarım..ferit ustaya hakaret etmişler ama ben sizler gibi üzülmüyorum...sebebine gelince kötü söz sahibine aittir...kim olursa olsun ettiği küfürün gerçek muhatabı kendisidir....mesela ferit ustaya"o...çocuğu" gibi sözler sarf etmiş...aslında demek istiyorki işte "o....kişi benim" demek istiyor..

adalet dağıtıcılar gerekeni yapacaktır...selamlar

Berkant MOLLA
09-27-2008, 21:30
Ferit abi öncelikle geçmiş olsun. Size karşı yapılan çok büyük ayıp ben bundan çok üzüldüm bu konuda sonuna kadar arkanızdayız elimizden gelen birşey varsa yapmaya hazırız.
Ayrıca bu yaptıklarınızdan dolayı size teşekkür etmemek ve sizi kutlamamak elde değil.

Seval UÇARLAR
09-27-2008, 21:54
Ferit abi yazılanlara üzüldüm ama muhatap olmamakla en doğrusunu yapmışsın.O çocuk siteye daha önce girip abuk subuk yazıyordu,Akçay'lı istenirse elimizle koymuş gibi buluruz ama değmez.
Zavallının biri.

Aşağıdaki topikte yazan ''1987 ali'' ile Ferit abiye msn de yazan kişi aynı.

http://kanaryavedogakuslari.com/forum/showthread.php?t=1603

Ferit ÖGÜT
09-27-2008, 21:55
Degerli dostlarim!
Herseyden evvel sizlerinde en az benim kadar doga bilincinde oldunuzu görmek beni fazlasiyla memnun etti.Sizler gibi degerli dostlarimiz sayaesinde dogaya bir nebzede olsa katkimiz olacagindan hic süphem yok.Bu olayada benim kadar hassasiyet gösterdiginiz icin hepinize ayri ayri tesekkür ederim.Ben buradan bu tür kisilere karsi hepinizi duyarli olup gerekenleri kanun cercevesinde yapmanizi rica ediyorum.

Muhlis KANDAN
09-27-2008, 22:15
Ferit beyi ve tüm duyarlı arkadaşları kutluyorum.Bu davranışınızla çoğu kötü niyetli insanada ders vermiş oldunuz.

Ferit ÖGÜT
09-27-2008, 22:21
Seval kardesim!
Konu zaten su an Edremit emniyetinin kovusturmasinda.Ayrica bana yazdigi küfür mesajinida e-Mail ile Edremit emniyetine gönderdim.Cuma günü Emniyet amiriyle bizzat telefonda konustum.Bayramdan sonra tekrar görüsmemiz olacak.Bu kisinin yillardir Ayvalik civarinda aglarla saka tuttugunu bilen cok kisi var.Ben bu isin pesini birakmayacagim.Kanuni yoldan ne gerekiyorsa yapacagim.Yazdigi o eski yazisindaki amaci aslinda baska kisilerin saka tutmasini engelleyip sadece kendisinin saka tutarak satip para kazanma arzusundan kaynaklaniyor.Mubarek kendisini cok akilli saniyor.

Can TORLAK
09-27-2008, 22:32
Ferit abi senın adına çok üzüldüm size böyle yapılmasına,bütür insanlar doğaya zarar vermekden başka işleri yok, para herşey onlar için para kesildimi başlarlar saldırmaya.

Zekeriya KUTLUĞ
09-27-2008, 23:36
ben ce böle şeylerin önüne geçmek
için hem derneğe hemde siteye üye olacak kişi iyice araştırılmalı bir kişi nin önermesi ile olmaz en az 2-3 kişi oda araştırılma yapılıp alınmalı ; adam satıcımı zevk içinmi besliyor elinde yakalam kuş varsa kaçtane vatsa bunların satışını yapamıyacağı iyice anlatılmalı ve belirlenmeli saygılarımla

Osman ÇETİN
09-28-2008, 00:34
DEGERLİ ARKADAŞLAR BEN BU SİTEYİ BUNUN İÇİN ÇOK SEVİYORUM ve tiryakisi oldum geçde olsa her akşam giriyorum

SAYGISIZLIGA YER YOOK
BOŞ ÇIKARLARA YER YOK VE DE OLMAMALI
Ferit abi ayıp etmiş ben ferit abinin ellerinden defalarca öpüyorum böyle bir topigi kaldırdıgı için
o böyle topikleri o veya diger arkadaş fark etmez bu tür yopikleri kaldırsınlar bende ellerinden her zaman --- ö p e y i m --ferit abinin ayıpları tabiki ayıp oluyorsa böyle olsun ben razıyım
--selamlar

Ali Ertan AYDIN
09-28-2008, 00:53
Ferit abi gerekeni yaptığın için seni tebrik ediyor, sana ettiği küfürleri eden kendini bilmezide kınıyorum. Elbet hak yerini bulacaktır.

Bu arada öğlen yazdığım cevabımdaki düşüncem doğru çıktı. KUŞÇU ALİ (bu lakabı kullandığı için o günden beri sevmiyorum o kişiyi) yine aynı seneryolarla sahaya çıkmış.

Cezasını çektiği haberide gelir inşallah...

Ferit ÖGÜT
09-28-2008, 01:41
Ali kardesim!
Ilk seferinde oldugu gibi senin adinida kullanarak lekeliyor.Bereket biz senin ne kadar degerli bir dostumuz oldugunu biliyoruz.Yaptiklarinin cezasini muhakkak cekecektir.Birde bunun öbür tarafi var.

BERAT ÖVEYİK
09-28-2008, 10:56
SELAM

Ferit abi bu ali denilen arkadaşı araştırdım şuan akçayda kalıyor orda yaşıyor kuşları ise dediğim gibi gelip ayvalıkta yakalıyormuş ayrıca edremit kanarya ve güvercn sevenler derneğine falanda kayıtlı dehil edremitin bir köyünde evleri varmış orda salmaları varmış kuşları yakalayıp sürekli oraya koyup ordan istambula falan gönderiyormuş.

Ali Ertan AYDIN
09-28-2008, 12:49
Ali kardesim!
Ilk seferinde oldugu gibi senin adinida kullanarak lekeliyor.Bereket biz senin ne kadar degerli bir dostumuz oldugunu biliyoruz.Yaptiklarinin cezasini muhakkak cekecektir.Birde bunun öbür tarafi var.

Teşekkür ederim Ferit abi. Dediğin gibi yaptıklarının cezasını çekecek. Bu işin öbür tarafını düşünse böyle işler yapmaz. Allah ıslah etsin.

Berat araştırma için teşekkürler.

Ahmet BAGATUR
09-28-2008, 13:14
Ferit Bey tek basinami sikayetci oldu acaba. Dernek adinada sikayetci olunacakmi. Bence bu isi tek munferit sikayetle birakmayip, dernek adinada resmi sikayette bulunmamizda fayda var. Bu konuda yapilacak her turlu girisime dernek uyesi olarak imzami koyacagimi belirtirim.
Saygilarimla

Nedim CANDAN
09-28-2008, 14:22
ferit abiye söylenenler için üzüldüm okişinin cezası verilmeli

Nedim CANDAN
09-28-2008, 14:24
dogayı bu şekilde katledenin cezasıs kalmamalı umarım gereken cezayı görür

Nedim CANDAN
09-28-2008, 14:27
ben yönetici olsaydım sitedeki degerli doslarımın destegiyle gerekenleri yaparım sonuna kadar yanındayız mali abi saygılar

Murat ÖZTÜRK
09-28-2008, 15:51
herkese merhaba.

böyle tatsız bir olayın yaşanması gerçekten çok üzüldüm. hani derler ya "altın yere düşse değerin kaybedermi, tenekeyi parlatsan hiç çeyrek altın edermi" herkes herkesin değerini ve yerini biliyor. gerçek değerleri de kimse değiştiremez. yalnız ben birde olaya farklı bir açıdan bakmak istiyorum.

genç bir erkek var ortada. yaptığı yanlış ona bişey demiyorum ama doğru olduğuna inandığı bişey var. onun için mücadele etmek istiyor. mücadele ederken delikanlılık ediyor. delikanlılık dediğimiz şeyi yaparken kullandığı metoda ve ahlak seviyesine bakarmısınız? toplumumuzda gençliğin durumu bu mudur yani? hakkını savunan kendini koruyan veya saldıran erkelerimiz karşısındakine gayri ahlaki yaklaşımlarla mı yapıyor bu işi. bir insana o şekilde küfürlerle yaklaşan bir gençlik bize yakışıyormu ya. nası bi erkekliktir nasıl bir delikanlılıktır bu.

olaya üzüldüm, hem de çok üzüldüm ama toplumsal açıdan çok daha fazla üzüldüm. ülkenin geleceği nasıl bir gençliğin eline kalıyor. çocuklarımızı yetiştirirken çok daha dikkatli olmalıyız içinde olduğumuz zamanda. bunun önemini bir kez daha anladım.

Çağdaş BERBEROĞLU
09-29-2008, 00:51
konunun kavga kısmı ve doğadan yakalama kısmının ne kadar yanlış şeyler olduğu herkes anlatmış burda herkesin fikrine katılıyorum.ayrıca herkesin biraz iğneyi kendimize ve bu işe yeni baslayacak amatör arkadaslara yardıma ve paylaşıma davet ediyorum. geçen sene ben bunlara yasadım ve gördüğüm objettif olarak bu herkeste saka var ama vermeye geldimi paralar hem havada ucuyor onuda veriyorsunuz sonrada vasıflar hiç öyle değil kendinin verim almadığı kuşu size överek veriyor diyorum ya bu sene bende de saka saka yavruları var vereceğim maske tamamlanınca ama gerçek ihtiyacı ve bu işe hevesli olan arkadaslara amatörde olsa çünkü bizler vermezsek bu sitedeki ne olduğu belli olmayan insanların eline düşüp bu işlerden soğutuyoruz. herkese daha dikkatli olmalıyız şikayet etmekle veya kısıtlamakla bir yere varılmaz ancak üretim çoğaltıkca ve bu işi birilerine öğrettikçe hem beslemekten zevk alırız hemde paylaşım yapacak insanlar çoğalır

Çağdaş BERBEROĞLU
09-29-2008, 00:52
bu sitedeki insanlar derken yakalama sakayı bu sitede satmaya çalışan arkadaştan bahsetmekteyim

Ferit ÖGÜT
09-29-2008, 01:25
Cagdas kardesim!
Malesef her meslekte her hobide oldugu gibi icinde art niyetli yaramaz insanlar vardir.Dürüst ve namuslu insanlar eger bunlarla gerektigi gibi mücadele etmezse meydan onlara kalacaktir.Sizin gibi degerli dostlarimizla el ele vererek bu güzel hobimizi en üst düzeye en güzel yerlere getirmeye calisiyoruz.Bu anlamda sitemizin bizlere ne kadar katkisi oldugunu hep birlikte görmekteyiz.Onun icin sitemizin kiymetini bilip elimizden geldigince aktif ve basarili kilmaliyiz.

Senad GÜL
09-29-2008, 01:44
Selamlar arkadaşlar , Ali denilen bu arkadaş geçtiğimiz yıllarda da aynı şekilde açmış olduğu topikler ve vermiş olduğu bu şekilde ilanlar ile gündeme gelmişti.Geçtiğimiz yıllarda da 700 adet doğa kuşu ürettiğini ve bunları satmak istediğini yazmış ve ufak saka 50 büyük saka 100 tek keneset 150 çift keneset 200 vs gibi komik ilanlar ile gündeme gelmişti.Bu arkadaşın ben ruh sağlığının yerinde olmadığına kanaat getirmiştim ve yanılmadığımı görüyorum.Bakınız doğa kuşları Ülkemizde gerçek anlamda bir kültürü oluşturuyor,yüz yıllardan bu yana bu kuşlar gerek güzellikleri gerek ötümlerinden dolayı bir çok meraklı kitlesi oluşturmuş ve günümüzde de bu merak ve hobi devam etmektedir.Son yıllarda bu kuşların kafes ortamında üretildiği gündeme gelmiş ve bu konuda bir çok meraklı kişi çalışmalarda bulunmuş ve bulunmaktadır.Bir şeyin meraklısı olmak onu sevmek anlamını taşır,bir canlıyı hobi olarak beslemek o canlının tüm ihtiyaçlarını gidermek , sağlıklı ve yaşayabileceği koşullar sağlamak besleyen kişinin insani vazifesidir. Amma ne yazık ki bu aciz hayvanları bir mal olarak bir ticaret aracı gibi görüp doğadan koparmak ve yüzlerce hayvanın telef olmasına neden olmak ne vicdana nede insanlığa sığmamasına rağmen bunu meslek haline getirmiş ,hobiden ve zevk olmaktan çıkarmış insanlar ne yazık ki vardır.Bu gün insan öldüren birini gördüğünüz zaman ya zevkten yapmıştır veya vardır bir sıkıntısı diyebilirmisiniz.Bu konunun affedilir bir yanı yoktur.Herkesin elini vicdanına koyarak iyice bir düşünmesi gerekli bu yaşlı dünyamız ve içindeki doğa bizlerin yardımları olmadan bizi nereye kadar idare edebilir.Doğru bir tanedir ve aklın yolu birdir.Tepkiler ne olursa olsun veya hakaretler ne boyuta varırsa varsın yapılan hatanın önüne geçebileceğine inanmıyorum , ortada bir yanlış ve bir suç vardır bunu savunan insanlar da durumunun mağdurudur. Ve haksız hakaretlere maruz kalmıştır. Ferit ağabeyime çok geçmiş olsun diyorum ama bu dünya insanların duyarlılığı ortadan kalktığı gün yok olmaya mahkum kalacaktır.Bir canlının akıl taşıyor olması veya diğer canlıdan daha kuvvetli olması o canlının haklarını hiçe saymaması olamaz ve olmamalıdır. Bu kanunun de Dinen ve vicdanen de böyledir.

Saygılarımla.

Ekrem AÇIKGÖZ
09-29-2008, 02:09
konunun kavga kısmı ve doğadan yakalama kısmının ne kadar yanlış şeyler olduğu herkes anlatmış burda herkesin fikrine katılıyorum.ayrıca herkesin biraz iğneyi kendimize ve bu işe yeni baslayacak amatör arkadaslara yardıma ve paylaşıma davet ediyorum. geçen sene ben bunlara yasadım ve gördüğüm objettif olarak bu herkeste saka var ama vermeye geldimi paralar hem havada ucuyor onuda veriyorsunuz sonrada vasıflar hiç öyle değil kendinin verim almadığı kuşu size överek veriyor diyorum ya bu sene bende de saka saka yavruları var vereceğim maske tamamlanınca ama gerçek ihtiyacı ve bu işe hevesli olan arkadaslara amatörde olsa çünkü bizler vermezsek bu sitedeki ne olduğu belli olmayan insanların eline düşüp bu işlerden soğutuyoruz. herkese daha dikkatli olmalıyız şikayet etmekle veya kısıtlamakla bir yere varılmaz ancak üretim çoğaltıkca ve bu işi birilerine öğrettikçe hem beslemekten zevk alırız hemde paylaşım yapacak insanlar çoğalır

öncelikle çok değerli abimiz olan ferit abimize yapılan bu sözlü saldırıyı şiddetle kınıyorum ferit abimizi örnek alıp bu kişilerle mücadele etmemiz gerektiiğne inanıyorum.
gelelim esas konuya çağdaş kardeşimiz konuya oldukça objektif yorum getirmiş.doğa kuşlarına ilgi çığ gibi büyüyor.millet bir yerlerden temin etmek istiyor ama edemiyor.bu benim ilk senemde saka merakım için bir türlü kafeste üretim saka temin edemedim.yok.veya uçuk paralar isteniyor.şansım yaver gitti site üylerinden mehmet örnek arkadaşım bana yardımcı oldu kendisinden 2 ad. oldukça iyi durumda olan saka satın aldım.ve verimde aldım.şimdi saka flurya beslemek isteyen yüzlerce kişi var kafeste üretilmiş sakayı vaya fluryayı nereden temin edecek.bence bu sorunun cevabı bulunursa çözümde kendiliğinden gelecek.kafeste üretilmiş kafes ortamına alışmış kuş varken niçin dışarıdan doğayı katledilerek yakalanan kuşlardan satın alınsınki.ama parasıyla alacak kuş bulamayınca vatandaş ne yapsın soruyorum siz değerli üstadlarımıza.

Nedim CANDAN
09-29-2008, 04:19
güzel diyorsunda ekrem kardeş hevesli olanlar arkadaşlar 1,2 kuş alıyorlar bunun önüne geçilemez ama bunun arkasına saklanmakda dogru deyil bir kişi bu kadar kuş katletip bunlarında vasıflı güzel seçilmiş kuşlar oldugunu düşünürsek 700 yüz olur 7bin bu kafes üretimi sakalar yayılana kadar yakalamaya 100,200 az veya çok para vercemize 200,300 verip kafes üretimi saka almak daha mantıklı deyilmi üretim az olunca fiyatta yüksek olur gülü seven tikenine katlanır

Nihat Akdeniz
09-29-2008, 14:56
Arkadaslar biliyorsunuzki kafes ve salma ortaminda üretim henüz çok yeni oldugu için ve üretime gönül vermis bir çok arkadasimizda oldugu için bu dönem haliyle damizlik sorunu olacaktir , ama üretimde basarili olan arkadaslarin gerçekten üretime gönül vermis olan arkadaslara yardimi destegi ile bu dönem çabucak atlatilacaktir.

Murat ÖZTÜRK
09-30-2008, 04:32
herkese merhaba.

bence yok olması yanlışın yapılmasına geçerli bir sebep değil.

paramız yok diye birşeyi alamıyorsak gidip onu çalmalımıyız?

bununda farkı yok bence. varsa vardır alırsınız. yoksa bulana kadar beklersiniz. gidip de bu katliamcılara prim yaptırmak doğru değil.

bunun, tarla açmak için veya arazi açmak için orman yakandan ne farkı var. ülkenin zenginliklerini, doğasını yok eden; tarihi eser kaçıran, bi takım sanatsal değerleri ülke dışına satan insanlardan ne farkı var?

şimdi soruyorum size: bir ülkeye ihanet etmek için illede bölmeye çalışmak, askere polise kurşun sıkmak mı gerekir?

yukarıda yazılanlarda ihanet değil mi sizce?

Sedat BATUR
09-30-2008, 17:20
Bencede ÇAGDAŞ haklı bu gibi insanlara meydan vermemek için kendimiz üretmeliyiz vede ürettigimizide makul fiata vermeliyiz herkeste yavru var sor bak aldıgı fiatın on katına satar getiren teee almanyadan getirip makul fiata satıyor üreten ondan yüz misli istiyor bu konuda çagdaşı taktir ediyom yavru aldı ve
amatörlere makul fiata satacak herkesde bence böyle yapmalı sevgişlerimle.

Şener BAKİOĞLU
10-02-2008, 10:39
bu kişi ve kişilerin derhal yetkililere bildirilmesi bir insanlık görevidir.amaç doğa ve kafes kuşlarını korumak ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak ise, bu tip insanlara pirim verilmemmesi,bu yanlışlarından dönmelerinin sağlanması gerekmektedir.bu bir gammazlık veya insan satmak değil insanlık onurudur.

Murat ESKİGÖÇMEN
10-03-2008, 20:12
Arkadaşkadaşlarım. Üretim sakaların satılması konusunda iyi konuşuyorsunuz, hoş konuşuyorsunuzda; sizde biliyorsunuzki saka üretmek çok kolay bir iş değil, ve üretebildiğimiz yavruları yaşatmak üretmekten daha zor, sezona gelmiş saka yavruların kızması yumurtlaması dahada zor.

Ben sakalar çok pahalı olsun falanda demiyorum, hatta hiç bir yavru yada damızlık sakamıda kimseye satmadım. Satmayıda düşünmüyorum.

Sebebide şu; Yeteri kadar damızlık saka elde etmek için çok para lazım, okadar çok parayı birden bulamadığımız için az miktarda damızlık saka ile yola devam ediyoruz. Dolayısıylada az miktarda yavru alabiliyoruz. Yavruların tamamı yaşamıyor.

Keşke üretebilsek, hatta çok olsada satabilsek, para kazansak bu yollada masraflar çıksa, diğer arkadaşlarımızda damızlıklara sahip olsalar. Dünya kadar para harcadım aldığım kuşlardan çok daha az sayıda yavru alabildim. Satacak olsamda avrupadan bana geldiği fiyattan daha yüksek bir paraya satmam emin olun.

Ama yok işte yeteri kadar yavru alamıyoruz. Otuz çift kadar saka ve onlara yatıracak kadar para, yer ve bakacak kadar zaman olsa ozaman işte üretim yapıyoruz denilebilir ve herkese damızlık sağlanabilir. Elinde saka olup üretim yapanların çoğu iki ile beş çift arası damızlıkla çalışıyorlar. Ancak her çiftten yavru almakta mümkün olmuyor.

İşin özü bu işe yatırdığın para üretimle geri dönmüyor. Yada çok fazla kuş olursa döner. Çok zor üretilen bu kuşlara elinde olanlar ve çok iyi niyetli olmayanlarda kimsede omadığını bilerek çok yüksek paralar istiyorlar. Bir Akgerdan saka almaya kalksanız üretim satan yoktur diye düşünüyorum. Varsada acaba nasıl bir paradır çokda merak ediyorum.

Yinede doğadan saka yakalamak, en azından her sakayı yakalayıp satmak bence görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bence yaklaşık beş yıl kadar sonra çok damızlık sakamız ve çok yavrumuz olur herkesde istediğini daha uygun fiyatlara temin edebilir. Lütfen acele etmeyin. Herşey zamanla.

Bazıları para ilede olsa damızlık bulamamanın kızgınlığından bazılarıda bulsada alamamanın kızgınlığından konuşuyor. Herkes istiyor bu muhteşem varlıklardan beslemek üretmek ama sabır lazım değilmi?

Erol KARAOĞLU
10-03-2008, 21:25
Paylaşıma teşekkür ederim Murat

Mehmet Ali KOÇ
10-03-2008, 22:59
Yazdıklarınızın tamamına katılıyorum.:gozkirpma:

Mehmet Reis
10-04-2008, 00:30
murat abi yazdıklarına tamamen katılıyorum bu sene bir çift isketemden üç erkek ,iki dişi yavru aldım toplam beş tane yani elimde kala kala bir tane dişi yavrum kaldı üretmek bir zor yaşatmak tüyden çıkarmak iki zor ben şimdi elimde kalan bir yavruyu nasıl satayım gerçi beşide kalsa durum pek değişmezdiya biraz daha sabır gerekiyor inşallah ilerde daha iyi olacak.

Akın Tevfik AKAY
10-05-2008, 02:17
Sevgili Ferit abi başına gelen talihsiz olaya çok üzüldüm geçmiş olsun.Cep telefonu ve internet çıktıktan sonra maalesef mertlik iyice bozuldu.Emin ol senin bu başına gelen olayın benzeri birçok kişinin ve benim de başıma geldi.
Yalnız bu yakalamacılık sadece ege ile sınırlı değil Türkiyenin hatta Dünyanın hemen hemen her yerinde yapılmakta.Geçen yıl hatırlarsanız benzer bir topik de ben açıştım.Gelip bizim buradan Kara İskete yakalayacaklardı ve karşılıgında bize 1 tk kanarya vereceklerdi.Aslında günlerce düşündük çagıralım bu adamları da sonra bir araba sopa atıp gönderelim diye.Sonra Kanunı yönden adamları yakalatmayı düşündük.Adı ispiyonculuk olsa bile bundan rahatsız olmadan yapacaktık bu işi.Lakin bir de diger yönü var ki bu da ilanı veren kişi için de gecerli.Yakalama her kuş için ÇÖevre Orman il Müdürlüğü ynlış bilmiyorsam 400 Lira ceza kesiyor.Ve tehtit ile hakaretin cezası da 6 aydan 2 yıla kadar gidiyor.Bize gelecek adamlara biz bu işlemleri yaptırsak evdeki eşleri çocuklarının nafakasınada mani olmuş olacaktık.
Sanırım sitemize ilan veren çocuk için de bu gecerli.Yanlış bilmiyorsam daha askere bile gitmemiş.Ne kadar kötü de söylese Özcan abinin de dediği gibi kötü söz sahibine aittir.İl-ilce emniyeti de biraz kulagını çekerse zaten O çocuk bu abdestle epeyce namaz kılar.Ama eger mazisinde de uyarılmasına (dini yönü de bir kenara) ragmen hala aynı yolun yolcusu ise acımamak gerekiyor sanırım.Çünkü...
Geçtiğimiz Mayıs ayı idi yanılmıyorsam Antalyadaki Saka ve melez yarısması ital olunca oradaki kuş ve doga meraklıları Burdura özgü olan dikkuyrukları incelemek ve bilgi paylasımı için ilimize geldiler.2. gün yanılmıyorsam düzenledikleri seminere beni de davet ettiler.Hatta birkaç dk.lık bir konusma ypmıştım sakalar hakkında.Dernegimizi faaliyetlerini sakanın ve hatta birçok doğa kuşunun artık kafeste üretilebildigini anlattım.Ancak katılımcıların birçogu bunu bile tepki, ile karsılayıp durum öyle olsa bile ''doga kusu besleyen nerdeyse herkesin kuş yakaladıgı ve hatta üreticilerin bile çogunun bu işi el altından yaptıgı'' fikrini ısrarla savundular.Sebep ise iste bu tarz adamlar yüzünden.Hani derler ya çuvaldaki bir çürük elma koca çuvalı kokutur diye sanıyorum bizim halimiz de aynen öyle.
Dostlugunun ve muhabbetinin uzun yıllar bizlerle olması dileğimle.Seni seviyoruz JR şapkalı adam..:)

Uğur YILMAZ
10-31-2009, 11:33
mehmet ali bey ne yapacaksınız biliyomusunuz
bu adamın telefonunu adresini park ve orman müdürlüğüne bildireceksiniz
onlar gerekeni yapacaklar gösterecekler ona 200 çift doğa kuşunu
onlar gereken fiyatı bilayere kuş başına alırlar ondan
ondan sonra görür arvin sakasını akgerdanı.
saygılar.

Cuma TÜRKMEN
10-31-2009, 12:03
adi ve bir okadarda şer....sizzzzz bir hareket çok kızıyorum bu olaylara yazıkkkkk yazık yazık

Mehmet Ali ŞEN
10-31-2009, 12:57
arkadaşlar! öncelikle ferit beye yapılan hakaretleri şiddetle K-I-N-I-Y-O-R-U-M!!!!!ben senenin 2 ayı ( ekim 20 den aralığa kadar) akçayda kalıyorum,burdaki kuş besleyenlerin hepsini tanırım.....bu topic i baştan sona bügün okudum..o zaman ferit beye hakaret edildiğini anladım......bügün ben bir sorup öğreneceğim bu kişinin kim olduğunu,ama ayvalıktaysa tanımam..bu herif kendisi için 3-5 kuş tutsa melez almak için tamam anlarımda 200 - 300 kuş o-haa hakkaten!!benim kuşlarım da bileziksiz senelik...melezi bunlardan alıyorum ve 3 tane yeni sakam var.......mecburen elişmde tutmak zorundayım...ama sen üretici değilsin,üretim çalışması yapmıyosun ve elinde 300 sakan var:............bu hakkiaten anlaşılmaz birşey....

Hacı Ali GÜNEÇIKAN
11-01-2009, 13:34
Maalesef güzel doğamız bu şekilde katlediliyor.Doğa sevdalısı Ferit ağabey gibi değerli bir insana,şahsiyete küfrediliyor.Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız,tepkimizi göstermeliyiz.Ferit bey'i yanlız bırakmamalıyız.gerekirse tüm site üyeleri olarak açılan bir topiğe imza kampanyasıyla Ferit ağabey'e destek;yasak yolla kuş tutup,doğaya,çevreye zarar veren bu insanlardan ortak davacı olmalıyız.Yanlız değeilsiniz Ferit bey,yanınızdayız...Yöneticimiz,başta Mehmet Ali KOÇ bey'e ve diğer duyarlı site sakinlerine çok teşekkür ediyorum.

Buradan başta Çevre il veya ilçe Müdürlüğü,Orman Bölge Müdürlüğü,İl veya ilçe Emniyet Müdürlülüğü yetkililerini göreve davet ediyor,gerekli cezai işlemleri bir an önce başlatmalarını umuyoruz...

Selam ve sayğılarımla...

A.G.M.K.D 46-50
0.532.508 59 87
-----------------
Kahramanmaraş

Cem KAYACILAR
11-01-2009, 22:45
Ayvalıkta sabahları erken kalkıp Sakaların ötüşünü dinlerdim Bahçemde Yavrularını beslerler giderlerdi son seneler yok oldular Ben boşuna bekliyormuşum Sakaları Yaza Aliyi bekleyeceğim yakalarsam...:dosya:

Aytuğ GİRGİN
11-01-2009, 23:15
Benim anlamadığım bu kuşların hepsi yakalamamı...Yakalamasa doğadaki kuşların neslini tüketmiş ne diyelim...Böyle insanlar varmı yaa...Derhal şikayet etmeliyiz...

Ferit ÖGÜT
11-01-2009, 23:21
Degerli dostlarim!
Bu olay simdilik dinlenmeye alindi.msn den bana küfreden o asagilik yaratigi elbet birgün elime gecirecegim.Kimligi asagi yukari belli.
Bu yil izine gittigimde Edremit emniyetinde bu konuyu etraflica görüstük.Kendisi Balikesirin Akcay ilcesinde yasiyor ve Edremitte bir kisiyle ortak hareket ediyorlar.Malesef konu polis tarafindan yeterince önemsenmiyor fakat ben yinede yilmis degilim.
Bana küfreden kisi elimden kurtulamaz muhakkak er yada gec elime gececek.
Ben böyle kisiliksiz internet kabadayilarina pabuc birakmam.
Böyle doga kusu katliamcilariyla mücadelem her zaman sürecektir.

Mustafa AKPINAR
11-01-2009, 23:30
kafana takma ferit abi ama benim görüşüm bütün şikayetlerin kişisel olarak değil dernek olarak yapılması lazım

Reha TARCAN
11-01-2009, 23:42
Ali Ertan Aydın ın dediği gibi, kuşçu Ali diye vardı o geldi aklıma :hehe::hehe::hehe:

Adam resmen denir ya cami duvarına işemiş..

Hüseyin EREN
11-02-2009, 10:26
Ben sadece yaşananlara hayret ediyorum.!!! Suçlular illaki cezalarını çekmeli ki, başka insanlar için kötü örnek teşkil etmesinler...

Çağlar KANSU
01-25-2010, 12:52
Yazları Ayvalık civarında kalıyorum. Son 2 senedir o yörede saka kalmadı. Neden diye merak ediyordum. Demek ki sebebi buymuş.. Ferit Bey'e yapılan hakareti kınıyorum. Bu saka katliamına da 'dur!' densin istiyorum.

İbrahim KAYA
01-25-2010, 16:33
Ferit Abi Yaşadığın HIRSIZLIK olayındaki gibi bununda altından zaferle çıkacağına yürekten inanıyorum yapılan kötülük,edilen kötü söz cezasız kalmaz..
BUDA BENİN KENDİ DÜŞÜNCEM:ne zamandır dile getirmek istiyorum ama bana söz düşmez diye yutuyorum mesela bazen siteye giriyorum bakıyorum bir ilan açıyorum konuyu bir arkadaşımız kuş ilanı veya box ilanı vermiş iyi güzel ama üyeliğine bakıyorum siteye yazdığı ilk konu yani üyeliği almış ilanını vermiş birkaç gün uğrıyacak ilanı takip için,sonra tıklamıyacak bile siteye. böyle konuları bence yönetici abilerimiz arkadaşlarımız takip edip açıldığı anda kişinin üyeliğine göre değerlendirseler diye düşünüyorum burası ilan verme sitesi değilki peylaşım sitesi tabiki ilan verilecek ama veren kişilerinde burada bir özelliği olmalı.
ŞİMDİ BANA KIZAN VEYA KATILMAYAN ARKADAŞLARIMIZ OLACAKTIR AMA BU SADECE BENİM DÜŞÜNCEM SAYGILAR....