PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : harz

desert
02-23-2007, 19:32
istanbul aksaraydaki dernekten harz roller cinsi bir kanarya aldım ama orjinal olup olmadığını bilmiyorum.bu cins kanaryaları üretip satan,profesyönelce yapan arkadaşlardan yardım istiyorum

Ali Behçet ÇATAK
02-23-2007, 20:41
slm harz kanaryasının en büyük özelliği ağzı kapalı ötüm yapmasıdır.ötüm makamlarını devamlı aynı sıralamada ötmez değistirir.ötümünün farklılıyla zaten ben burdayım der...ötümü 4 5 metreden fazla uzaktan duyulmaz harz öterken vücudu yere paraleldir basını yukarıya kaldır...ve asla ötüm taklit yapmaz geninde ne varsa onu verir 100lerce değisik kusun arasından kendi ötümüyle kendini fark etdirir ötümünü bozmaz...bence asilliğide budur...kusunuz hayırlı olsun bol yavrusu olur insallah...

desert
02-23-2007, 21:04
ali bey almış olduğum kuş ağızı kapalı ötüm yapıyor,sıralamayı çoğunlukla değiştiriyor fakat beş, altı çeşit name yapıyor. birde kuş beyaz kanatlarında çok hafif sarılık var. anne veya babasının sarı olduğundanmı öyle bilmiyorum

desert
02-23-2007, 21:08
ali bey almış olduğum kuş ağızı kapalı ötüm yapıyor,sıralamayı çoğunlukla değiştiriyor fakat beş, altı çeşit name yapıyor. birde kuş beyaz kanatlarında çok hafif sarılık var.

desert
02-23-2007, 21:16
ali bey ilginiz için teşekkürler. kanaryam ağzı kapalı ötüyor makaraları aynı sıra ,le ötmüyor amabeş veya altı çeşit makara yapıyonedik nede yere paralel duruyor kanatlarında çok az sarılık var

Ferit ÖGÜT
02-24-2007, 00:48
Cem kardesim!
Harzerroller önceleri sadece ötüsleriyle yaristirilirdi simdi ses ve renk yarismasida yapiliyor.Harzerroller üretmeyi düsünüyorsan sana tavsiyem baska cins kuslarla beraber yapma.Ötüs standartlari hakkinda pratik ve teorik bilgilerini zenginlestir.Ayrica üretim sezonunda neler yapman gerek ne gibi yemler vermen nasil egitmen gerek bunlari iyice ögrenmen lazim.Yarim yamalak yapilan hicbir isten hayir gelmez cünkü.Basarilar diliyorum.

Ali Behçet ÇATAK
02-24-2007, 12:37
harz cesitleri ötüm,sekil ve renk olarak 3 katogoride harz bulunmaktadır renk harzları beyaz kula ve kırmızıdır önce ötüm değerlendirilir sonrada renk puanlaması yapılır, kuşunuzu dinlemeden sudur yada değildir diyemem bunu siz bileceksiniz harz ötümlerini dinleyin sanırım sitelerde vardır karsılazdırıp kulanızla siz bilebilirsiniz orjinal olup olmadını...

desert
02-24-2007, 23:22
ferit bey dediklerinize aynen katılıyorum.ama harzmı yoksa malinuamı tam karar vermiş değilim.formları takip edip hem bilgimi arttırmak hemde ikisi arasında bir seçim yapmak istiyorum.yanız damızlık alacağım kuşların puanlı ve iyi bir üreticiden olması gerektiğini düşünüyorum.bu konuda bir araştırma yapmaktayım.teşekkürler