PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tek ayak uyuma

Onur Kıral
01-05-2007, 20:00
Sevgili üstadlar kanaryam tek ayak üzerinde uyuyor vea uyumak üzereyken ayağını kaldırıyor sizce bu normal mi

Yakup İMAT
01-05-2007, 22:00
Selam Olsun,

Onur kardeşim, böyle konular normaldir.Kuşun içinden gelen içgüdüsel konular bunlar.Kesinlikle ortamsal etkenler değildir.Kanatlı hayvanlarda, tek ayak üzerinde uyumaları bu familyaya aittir.Merak edecek bir şey yok :lol:

Birde ne olur şu avatar resmini değiştir.Bizler sigara içen arkadaşları vaz geçirmeye çalışırken, bu avatarın olup olmıyacağına sen karar ver olurmu :wink:

Sevgi ve Muhabbetle kal.

Onur Kıral
01-05-2007, 22:50
sağolasın yakup abicim teşekkürler avatarı değiştiriyorum bir sorum daha olacak yeni aldığım kanaryam 1 haftalık oturduğumuz oda sobaı oda acaba dışarı çıkarmama da sakınca olur mu yavaşa yavaş alışmasını istiyorum saygılarımla

Yakup İMAT
01-05-2007, 22:59
Selam Olsun,

Onurcuğum anlayışın için teşekkür ederim. :wink:

Kanaryan sıcaktaysa, bırak havalar ısınana kadar orda kalsın.Aksi durumda tüye girme riski çok fazla :roll:

Sevgiyle kal

Onur Kıral
01-05-2007, 23:04
sevgili yakum abicim yazdığın için teşekkürler ama ben o anlamda soylememiştim odanın içinde salmayı dıyordum soba odasında bulunduğı için korkuyorum sizcce uygunmudur
SAYGILARIMLA

Yakup İMAT
01-05-2007, 23:07
Sakıııııııııııııııın!!!!!!

Kuş sabanın bacasına konarsa, hakkın rahmetine kavuşur.O yüzden salma abiciğim.Senin yaşlarında 3 tane sakamı aynı sebepten öldürdüm.

Aman diyeyim abiciğim bırak kafesinde kalsın :wink:

Osman ÇETİN
01-05-2007, 23:08
sevgili yakup kardeşim ONUR KARDEŞİMİZİN KUŞU BİRAZ KEYİFSİZ YA BOGARSAK VAR YADA KARIN AGRISI KUŞ NEFES ALIRKEN KUYRUGU OYNUYORMU DİKKATLİ BAKILSIN SELAMLAR

Onur Kıral
01-05-2007, 23:10
ÇOK TEŞEKKÜRLER YAKUP ABİCİM GÖSTERDİĞİNİZ İLGİYE TEŞEKKÜR EDERİM O ZAMAN SALMIYCAM :lol: :lol: BİR SORUM DAHA OLACAK sakaxkanarya melezi yapmayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz dişinin ille genç olmasımı lazım SAYGILARIMLA

Onur Kıral
01-05-2007, 23:18
sevgili osman abicim nefes alırken kuyruk oynama gibi bir problem yok kuş gayet iyi dişi bir kuş arada bir gırtlaktan ötüyor gayet sağlıklı sevgili yakup abi normal olduğunu söyledi kuyruğunda nefes alırken bir sallan ma yok saygılarımla

Yakup İMAT
01-05-2007, 23:19
Selam Sen saol güzel kardeşim,

Tavsiye ederim tabii, bunula ilgili forumların altında melezler topiklerini oku.Takılırsan bildikerlimi paylaşırım tabii

Onur Kıral
01-05-2007, 23:24
Sevgili yakup abi dişi kanaryaya erkek sakayı şimdi atsam geç kalmış olurmuyum birde ne zaman çiftleşirler

Yakup İMAT
01-05-2007, 23:28
Onur kardeşim,

Karnaryalar mart nisan gibi eşe hazır olmalarına rağmen , doğa kuşları mayıs ayında eşe gelirler.Acele etme daha vakitleri var

Osman ÇETİN
01-05-2007, 23:35
SEVGİLİ YAKUP BENDEKİ SAKAYI EŞE ATACAKMIYIZ NE DERSİN SELAMLAR

Yakup İMAT
01-05-2007, 23:37
At tabi Osman abi, neden atmazsınki, nsipse olur. :wink:

Onur Kıral
01-09-2007, 00:19
Sevgili yakup abi bu sene ilk senenm biildiğin gibi sakaxkanarya melezi yapıcam ama cok fazla bılgım yok yakınlardakı abıden bılgı alıyorum bır sorum olacak acaba yavruları sen mı beslıyorsun yoksa dişi kanaryamı beslıyor birde saka kanarya melezınde yuvalığı illede yapma calılıklarla kapatmak zorundamıyız yazarsanız sevınırım SAYGILARIMLA

Yakup İMAT
01-09-2007, 00:39
Selam Olsun,

Onurcuğum güzel kardeşim. :wink:

Saka x kanarya melezinde 2 konu önemlidir.
1- Dişi yumurtlamaya başlayınca, erkek yumurtaları delmemeli bunun için, dişi yumurtlayınca yumurtayı alacaksın.Aldığın yumurtaları, un feya kepeğin içine gömki bozulmasın.Ama yerine sahte yumurta koymayı unutma.Dişi yumurta sayısını 4 veya 5'e tamamladığında sahteleri al gerçek yumurtalrıda dişinin altına koy.Sonrada sakayı kafesten al.

2-Yavrular çıktıktan sonra, gerekli mamayı dişiye vermen lazım.Sonrada dikkat et bakalım.Dişi yavrularına iyi bakabiliyormu.Bu biraz şans işi.

Gözlerinden öperim.Hayırlı akşamlar