PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanarya Sesleri ve Sınıflandırılması Üzerine Çalışma

Murtaza GÜVEN
10-13-2011, 22:56
Merhaba kanarya ve doğa kuşu severler,

Forumu uzun süredir takip ediyorum, buradaki bilgilerden faydalanarak yaklaşık dört yıldır kanarya besliyorum ancak daha önce hiç mesaj yazmamıştım, nasip bugüneymiş demek ki.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, Kanarya Sesleri ve Sınıflandırılması üzerine bir çalışma yapmak istiyorum, şuan bir devlet üniversitesinde lisansüstü eğitim almaktayım ancak bu çalışmayı başlatıp, gerçekleştirebilmem için elimde yeterli miktarda ve kalitede ses kaydı olması gerekmektedir. Sizden ricam, elinizde ses kayıtları ya da bu kayıtlara ulaşabileceğim bir kaynak varsa yardımcı olursanız sevinirim. İnternette bulunan ses ve video dosyalarının önemli bir kısmını inceleyip, melodileri etiketlemeye çalışıyorum şuanda eğer elinizde etiketlenmiş sesler varsa çok daha iyi olur. Çünkü, etiketleme yaparken bazı melodileri kaçırabiliyorum, yanlış etiketliyebiliyorum, ne kadar çok etiketlenmiş bilgi bulabilirsem o kadar başarılı sonuç elde edebilirim.

Teşekkürler
İyi Akşamlar.