PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sarımsak Tarlası Ve Gerçek dost...

Hacı Ali GÜNEÇIKAN
03-21-2010, 16:14
Baba ve ogul konuşuyorlarmış. Babası ogluna sormuş ' kaç tane dostun var '. oglan cevap vermiş. Ohoooooo yüzlerce.
Babası ogluna açıklamış. bak oglum insanın yüzlerce arkadaşı olabilir ama yüzlerce dostu olmaz. dost dedigin diger arkadaşlarına benzemez. İnsanın hayatı boyunca 1 yada 2 dostu olabilir. oglan saçma der.
benim yüzlerce dostum var ve hepsi beni sever her zaman bana yardımcı olurlar eminim der.
öylemi demiş babası ?
o zaman gel seninle bir test yapalım der.
Adam bir kaç tane tavuk kesmiş, başka ıvır zıvırla beraber bir çuvalın içine doldurur. çuvaldan kanlar akıyormuş. şimdi git demiş bu çuvalı en yakın arkadaşına götür ve yardım iste demiş. çacuk çıkmış yola, bir arkadaşının kapısını çalmış.arkadaşı elindeki kanl çuvalı görünceyüzüne kapıyı kapamış başka rkadaşlarına onunla konuşmamalarını rica etmiş.
çünkü hepsi çuvalın içinde ceset olduguna inanmışlar. Çocuk yüzü allak bullak babasının yanına dömüş, olanları anlatmış. babası işte senin arkadaşlıgını dostlugu bu kadar demiş. şimdi al bu çuvalı benim dostuma götür.
çocuk tekrar yüklenmiş çuvalı düşmüş yola. Babasının dostunun kapısını çalar. adam kapıyı açıp çocugu ter içinde elinde kanlı çuvalı görnce etrafa bakar ve hemen içeri alır çocugu. Sen ismailin oglusun degilmi diye sorar.
çuvalı ark bahçede bir çukur kazarak gömer. Buda yetmemiş gibi çuvalı gömdügü yer belli olmasın diye üzerine sarımsak etmiş. Çocuk artık ben gideyim demiş. adam babana selam söyle sarımsak tarlasına gözüm gibi bakıyorum demiş.
Çocuk babasına olan biteni anlatmışsenin gerçekten dostun benimse sıradan arkadaşlarım varmış demiş..
babası yooooooo daha bitmedi demiş. şimdi tekrar git dostumun kapısını çal, kapıyı açar açmaz yüzüne okkalı bir tokat at demiş. çocuk olurmu hiç öyle şey demiş. olur olur anca o zaman anlarsın dostun ne demek oldugunu demiş.
Çocuk çaresiz utana sıkıla tekrar düşmüş yolakapıyı çalmış, babamın size iletmek istedigi bişey var deyip basmış tokatı.üzünlmüş bir yandanda nasıl attım o takatı diye. adam derki benimde babana iletmek istedigin bişey var babana selam söyle BİZ BİR TOKATA SATMAYIZ KOSKOCA SARIMSAK TARLASINI demiş.
Çocuk o zaman anlamış dostlugun degerini.babasının yüz tane arkadaşın olacagına bir tane dostun olsub derken ne demek istedigini anlamış.

SEN GÜLERKEN YANINDAKİLERDE GÜLER AMA SEN AGLARKEN YANLIZ AGLARSIN....
ÖYLE BİR AĞACA YASLAN Kİ YIKILMASIN.
ÖYLE BİR DOST EDİNKİ ASLA BIRAKMASIN SENİ...
Gerçek alıntıdır.
46/50
Kahramanmaraş
----------------