PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sn.Sedat GENÇ ten açiklama

MehmetOzaslan
05-31-2006, 11:38
TKKKF Genel Sekreteri Sayin Sedat GENÇ 'in www.kanarya.info da MALINIA YETISTIRICILERININ DIKKATINE isimli bir baslikta yaptigi açiklamayi lütfen okuyalim artik iç çekismelerden kurtulmanin ülkemizde Malinua Sevgisinin artmasi için tartismasiz bir ortma yaratmanin zamani geldide geçiyor. Hadi bakalim küskünlerin barisma ve ülke kanaryaciligi için hizmet zamani....Saygilarimla

Sedat Beyin Açiklamasini okumak için asagidaki Linke tiklayin..

http://www.kanarya.info/topic.asp?TOPIC_ID=405&FORUM_ID=19&CAT_ID=15&Forum_Title=Malinua+Genel+bilgiler&Topic_Title=MAL%DDN%DDA+YET%DD%DET%DDR%DDC%DDLER%D DN%DDN+D%DDKKAT%DDNE

MehmetOzaslan
05-31-2006, 11:54
Aslinda gerçekten neyi paylasamiyoruz lafla olmuyor yarisma yapilsin puan kartinizi elinize alin gögsünüzü gere gere konusun vay kafes telinin rengi ,yok sulugunun yosunu, yok 2 kusu var konusuyor gibi tartismalarla kimse kendini ön plana çikaramaz aksine tepki toplayacaktir. Su an kenetlenip birlik olup bir an önce yarismalari düzenleyecek dernekler bulunmali (ben Aziz Yildirma mail atmistim Malinua yarismasina sponsor olun diye bir üyemizin fikrine istinaden gerçi tenezüül edip cevap yazmadi ama olsun ) neler yapilir onlari tartisalim merak etmeyin kimsenin kusu elinde kalmaz 3 asagi 5 yukari satilir.Zaman zaman benimde çenem durmuyor ama düsününce 2 gün sonra kavgali olanlar barisacak ara ben kötü olacagim sonucuna variyorum.Saygilarimla.

Mehmet SERVİ
05-31-2006, 19:41
Mehmet bey Sedat bey çok yerinde sözlerle aydinlatmis artik ileriye bakip kendimize bir yol çizmemiz lazim yoksa dolap beygiri gibi döner durur kalp kirar hos olmayan tartismalarla kanarya camiasina zarar veririz. Hele hele bu kulvarda bende varim demek istersek dayanisma zamanidir derim. ( Ben malinuaci degilim ama ogullarimin olmayacagini kim söyleyebilir ) Her sey birden olmuyor ama malinua ci arkadaslar birlik zamanidir derim. Yunusun su sözlerini unutmayalim. Gelin tanis olalim isi kolay kilalim. Ustalar gençler sizlerden bir seyler bekliyor.

Halil ÖZÇİÇEK
06-01-2006, 14:06
Bende yazilanlari üzülerek okuyorum:( Geçen sene kus gribi bu sene yanlis anla(sil)ma, birlik olamama gribi... Bu gidisle güzel bir malinua ötüs yarismasi
baska bahara kalir...:(

adotepe
06-01-2006, 18:36
Yarismada olur,puanlamada,bunlar gelip geçici bos mevzular,çok masumane iyi niyetle sorulmus bir soru idi,hiç kimsenin ön plana çikma gibi bir gayreti yok ortada...

Oğuz ÖZKAYA
06-01-2006, 23:28
Degerli arkadaslar önümüzdeki yil problemli bir olayla karsilasmazsak 1 degil 3 yarisma olur kanaatindeyim yarismalar artarsa herkez hizini alir biraz durulur. yarisma isin kaymagidir kremasidir. ben malinuadan pek anlamam fakat bildigm bir sey var TKKKF bir komite kurdu ve bu komitede bu isten analyan arkadaslar var bu is Türkiye'de çok ileri gider 3 yil içiindede dünya derecesi alinirsada hiç kimse sasirmasin. Zira bizim Türk milleti olarak ötüm kuslarina ilgimiz fazladir. hirsimizda zaten var tahminimce epeycede damizlik girdi. Is simdi yetistiriçilerde. Bol yavru alir iyi egitim verirler bizde güzelce zevkle dinleriz insaallah Anlamiyorsak dinlemesinide biliriz.Oguz Özkaya Ant.
Bilgi Paylasiyorsan Bilgidir.

adotepe
06-01-2006, 23:34
Oguz Baskanim, Malinua Ötüm Komitesi su an görevine devam etmeyecek..
Sn Komite üyeleri
Göreve basladigimizdan beri çeviride olsa camiaya bir tüzük kazandirdik ve
artik yapilacak her seyi bir standarda bagladik. Ben baskani oldugüm bu
komitede maalesef birlik ve beraberligi saglayamadim. Hatta sunu yapmayin
bunu yapmayin dedigim halde kendimi saydiramadim.
Sn üyeler maalesef yöneticilik sanal ortamda agiza geleni söylemekten ibaret
degildir. Benim Tüm kanarya camiasinda bir sayginligim oldugu gibi
küçügünden büyügüne dedigimi yaptiracak kadarda sevgi baglarim vardir. Simdi
görüyorumki bu komitede ne saygi nede sevgi ortami kalmistir. Benden sonrasi
TUFAN diyenlerimiz vardir. Kisacasi 2004 yilindan beri hiç ilgi
göstermedigim ama insanlarini sevdigim bir dalda faaliyet göstermeye
çalisarak bosa zaman harciyorum. Ben kendi dalimda bukadar faaliyet gösterse
idim daha çok yol alirdim düsüncesindeyim. Sizlere tavsiyemde acizhane
sudur. Atalarimizin dedigi gibi AHDE vefa vardir. Insanlar birbirine
kizabilir,küsebilir ama geçmiste olan güzellikleri yikmadan telafisi mümkün
olmayan seyleri söylerken iyi düsünmelidir.
Bu komite artik birbirine sayginligini yitirdigi gibi Camia üzerinde de
sayginligini yitirmek üzeredir. Böyle daha fazla devam edemeyecegi
kanaatindeyim.
Sayin üyeler Haziran ayi sonunda bir federasyon toplantisi olacaktir. Ben bu
toplantida artik görevimizin tamamlandigini söyleyerek bu görevi
biraktigimizi söylemeyi düsünüyorum. Ha devam etmek isteyenler varsa onlar
kendilerine daha yakin gördükleri kisilerle irtibata geçerek yeni bir komite
olusturabilirler.Geçirmis oldugumuz su kisa zamanda küçügünden büyügüne
herkesi kardesim gibi bilerek çalistigimi bildiririm. Kisacasi ben yapilacak
çok is oldugunu biliyorum ama bu komitenin misyonunu tamamladigi da
asikardir. Düsüncelerinizi ögrenmek istedigimi bildirir Saygilar sunarim
Sedat Genç

adotepe
06-01-2006, 23:45
Sedat Beyin bu yazisi Malinua Ötüm Komitesindeki diger üyelerede ulasmis olup ben kendisine bu yazisina karsilik cevabimi yazdim,bundan sonra yeni seçilecek arkadaslarimizada basarilar dilerim...