PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mozambik Kanaryası ötümü

Ayhan VATANSEVER
03-09-2010, 01:11
LglemlDTFCs&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=LglemlDTFCs&feature=related)

Abdullah İSPİR
03-09-2010, 01:33
nefis bir paylaşım eline sağlık ayhancım.

Taner VAROL
03-09-2010, 01:51
Paylaştığınız için teşekkürler...

Mozambik kanaryası besleyen arkadaşlarıma sormak istiyorum...

Standart ötümleri bu ses tonlarımıdır yoksa farklı bir kuş sesinden ders verilmişmidir bu kuşa ( Ötümü hoşuma gitti o yüzden danışmak istedim )

Mehmet DENİZ
03-09-2010, 10:12
Ayhan kardeşim eklemiş olduğun videodaki öten kuş görünüm olarak mozambik kanaryasına benzesede ötümü tamamen kanarya ötümüdür. Ayrıca yorumlarda kimisi saka ile mozambik melezi olduğunu ve katır olduğunu yazmış, kimiside mozambik ile kanarya melezi olduğunu yazmışlar.(Seval beyinde bir yorumu var)
Eğitim ilemi böyle oldu bilmiyorum ama erkek mozambik hiç dinlememiş sanırım, dinlese mutlaka dersini alır, birazda olsa mozambiğin o tiz, ıslık gibi sesini ve değişik melodisini öterdi diye düşünüyorum.
Gerçek mozambik ötümünü ise yine youtubede ararsanız çokça var, ben kendi kuşumun videosunu eklemiştim, onu burada bir kez daha paylaşayım.

9kDbW8LGjW0
9kDbW8LGjW0

oMMEcgvZuQs
oMMEcgvZuQs

Bilge Kağan TOMAS
03-09-2010, 16:59
bu kuş saka dersi almış mozambik kanaryası melezi. ben de melezlerime yumurtadan çıktıkları günden bu yana baba sesini hiç duyurmadan saka dinletiyorum. şu an 3 aylık oldular ve seslerini yükselterek ötümleri çevirmeye çalışıyorlar. ancak ses tonu olarak babalarının ses tonuna benzer şekilde saka nağmesi çıkarmaya çalışıyorlar. ilerde ne olur bilemem

Birol BEKTAŞ
11-03-2010, 10:35
Serinus leucopygius Gıri mozambik kanaryası almayı düşünüyorum sarı olanlarla gri arasında ötüm olsun üretim olsun ne gibi fark var

Sedat BATUR
11-03-2010, 11:04
Bunun önleri ispanyoların sakasının aynısını yapıyor daha sonrada resmen kanarya ötüyor (bence)

Mustafa ATAK
11-03-2010, 12:15
kuş çok güzel saka ötüm dersi almış.çok büyük ihtimalle saka melezi.

Bilge Kağan TOMAS
11-03-2010, 14:33
benim mozambik melezleri de şu an buna benzer şekilde ötüyorlar. kuşlar babalarının ötücülük özelliğini alıyor ( yeşil şarkıcı ispinoz ) yani hiç susmadan ötüyorlar. ancak anneleri kanarya olduğundan, babaları da kanarya kanı taşıyan ve kanarya gibi olmasa da makaralı şakşaklı bir ötümü olduğundan melezler saka dinlemesine rağmen makara ve şakşakları daha çok bastırıyor.

bu orjinal baba ötümü ( geri plandaki saka ötümleri melezlerine ait )
http://www.youtube.com/watch?v=-adpibpWrRo

grey singer ( Serinus leucopygius ) kuşuna gelince bildiğim kadarıyla bu kuşların ötümü ve üremesi de mozambiklere benziyor. ( abi ben bunlardan bulamamıştım sen nerden buldun ;) )
http://www.youtube.com/watch?v=3nN5HLIYWyo&feature=related

Murat AYIRGA
11-03-2010, 16:18
Bilge kağan bey, Gri ötücülerden, şuanda Eminönü pazarında mevcut. belki ilgilenirsiniz.
saygılar.

Birol BEKTAŞ
11-04-2010, 09:06
Bilge Türkiyeye getiren toptancısından on tane aldım aldım ama bu kuşu erkeğini,dişisini nasıl anlıyacağız hiç bir emare yok

Birol BEKTAŞ
11-04-2010, 09:09
Bilge kağan bey, Gri ötücülerden, şuanda Eminönü pazarında mevcut. belki ilgilenirsiniz.
saygılar.
Fiatlarını ne kadar murat bilgin varmı?

Murat AYIRGA
11-04-2010, 21:43
Fiatlarını ne kadar murat bilgin varmı?

Bırol bey fıyat olarak ö 40-50 tl istiyorlar.

ayrica aldiginiz kuslar daha yavrular, o yuzden disi erkek belli olmasi icin biraz zaman gecmesi gerekli sanirim. ayrica assadaki link size fikir verebilir, saygilar.

http://www.kanaryavedogakuslari.com/forum/showthread.php?t=11297

Bilge Kağan TOMAS
11-04-2010, 21:56
fiyat bir şey değil alması, getirmesi sorun. istanbuldakiler bu konuda şanslı

Mesut CİDDİ
11-04-2010, 22:25

Murat bey yakın zamandamı gördünüz?

Murat AYIRGA
11-04-2010, 22:37

Murat bey yakın zamandamı gördünüz?

dun girdi pazara, ama cabuk tukenecek gibi. fazla kus yoktu.
saygilar.

Mesut CİDDİ
11-04-2010, 22:39
dun girdi pazara, ama cabuk tukenecek gibi. fazla kus yoktu.

Teşekkür Ederim.