PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Timbrado İthalatı

Erhan DOĞANBEY
02-12-2010, 14:09
Arkadaşlar merhaba;

Sizlerden bir yardım isteyeceğim.Bir çoğunuz belki bilmektesiniz ben sadece timbrado kanaryası beslemekteyim.Bu konuda değişik çabalarım var bunlardan biri de şu sıralar yurt dışından kaliteli damızlık olabilecek nitelikteki timbrado kanaryaları yurdumuza getirtmek.

Gerekli kişiler ile irtibat kuruldu ve kuşlar ayarlandı.Ancak tek sıkıntımız şu.
A:Yolculuk uçakla 8 saat sürmekte imiş.Bu sürede kuşları ne şekilde muhafaza etmekte fayda var.
b:hava alanında kuşlarla ilgili bir zorluk çıkarmı bu konuda bir prosüdür varmı ?
c:Araba ile yaklaşık 3 gün sürüyormuş.Böyle bir yol seçilirse yine sınırlarda bir sorun yaşanırmı kuşların muhafazası için ne yapmak gerekiyor.

yoksa bu gibi durumlarda geçerli resmi bir prosüdür varmı ?

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını ricaederim.

Mehmet AYTAŞ
02-12-2010, 14:23
Benim Bildigim Kadarıyla çok Zor
Hava Yolu şirketleri Kanatlı Hayvan Almıyor Bildigim Kadarıyla Ancak Kaçak Olarak Belki
Oda çok Rizikolu Bir Iş

Erhan DOĞANBEY
02-12-2010, 14:26
Uçak olayı banada biraz sıkıntılı geliyor nedense ama Söyle kendi aracına atlasa arkayada kafeslerle kuşları koysa buda bir kaçakcılık olayımıdır.Sorun çıkarmı.Misal kişi şunu diyemiyormu arkadas tatile gidiyorum kuşlarıda yanımda götürüyorum. :(

Abdullah AYAZ
02-12-2010, 16:46
Feshaneye satış amacıyla yurt dışından çok sayıda mutasyon saka geldi bildiğim kadarıyla. Nasıl geldiği konusunda bir araştırma yaparsanız, ben sormuştum uçakla getirileceğini ima etmiş ama detaylı bilgi vermemişlerdi. Kara yoluyla sıkıntı olmuyor diye biliyorum...

Mehmet Reis
02-12-2010, 17:50
Erhan karayolunda sıkıntı olmuyor imkan varsa o yolu tercih etsen daha iyi olur.

Erhan DOĞANBEY
02-12-2010, 18:47
Erhan karayolunda sıkıntı olmuyor imkan varsa o yolu tercih etsen daha iyi olur.

Valla getirecek kişi bir nevi bizim ferit öğüt abimiz gibi biri.Hollanda da yaşıyor.Araba yolculuğu 3 gün felan dedi.Memleketine gelirken istediğin kadar getireyim dedi.Ama bir sorun çıkarmı çıkmazmı araştır ben anlamam dedi.

Şimdi haliyle uçakla seyahat ediyormuş sırf bu iş için kara yolu tercih edermi bilemem.Bu tamamen yoldaki sorunlarla ve kolaylıklarla alakalı.

Çağatay KOVANLIKAYA
02-12-2010, 21:34
selamlar Erhan bey..bilezikleri dört gözle bekliyor,tekrar teşekkür ediyorum...kuşların veterinerden(geldiği ülkeden)temiz kağıdı,yani herhangi bir hastalık taşımadığına dair bir belge isteniyormuş gümrüklerde normal prosedür...

Erhan DOĞANBEY
02-12-2010, 21:55
selamlar Erhan bey..bilezikleri dört gözle bekliyor,tekrar teşekkür ediyorum...kuşların veterinerden(geldiği ülkeden)temiz kağıdı,yani herhangi bir hastalık taşımadığına dair bir belge isteniyormuş gümrüklerde normal prosedür...

Konunun başlığından kuş ticareti yapacağım gibi anlaşılmasın.İmkan dahilinde kişi nekadar getirebilecekse okadar getirteceğiz ama işte bu konuda biraz tecrübe kazanmaya çalışıyoruz.

Birde dip not ekleyelim.Çağatay bey bilezik için teşekkür etmiş.Bu bilezik normal plastik Bileziklerdir.Yanlış anlaşılma olmasın.

Ferit ÖGÜT
02-13-2010, 01:17
Erhan kardesim!
Kara yoluyla kus getirmek bence cok problemli cünkü degisik bir cok gümrükten geciyorsunuz.Gümrük memurlarini rüsvete alistiran vatandaslarimiz yüzünden rüsvet almak icin cesitli bahaneler üreten ahlaksiz gümrük memurlari var.Özellikle Bulgaristan gümrükcüleri basi cekmekteler.15 sene kadar önce Almanya'ya 7-8 tane saka kusu getirmek istemistim.Bulgar gümrükcüleri o zaman tanesine 40,-Mark muayene parasi istedi.Salacagimi söyledigimde salamiyacagimi söylediler.Bende geriye dönüp kafesle birlikte bizim nöbetci askerlere verdim ve birilerine vermesini yada salmasini rica ettim.
Ucaga el bagaji olarak sokabilecek sekilde kus getirmek hem yolculuk süresinin kisalmasi hemde daha cabuk gelmesi bakimindan bence daha iyidir.
Yolculuk esnasinda susuzluklarini gidermek icin ikiye bölünmüs elma koyarak gecici bir önlem alinabilir.

Serkan KURTULUŞ
02-14-2010, 13:37
kanunen yurda yolcu mafiyeti cercevesinde aşağıdaki şart ve adedinde getirebilirsiniz:
14- Yolcunun beraberinde olmak kayıt ve şartıyla evcil hayvanlardan (kedi, köpek ve kuş) toplam 2 adet veya 10 adet akvaryum balığı (veteriner sağlık raporu, orijin ve aşı belgesi ile varsa kimlik ve eşgal belgesi ibrazı şartı ve veteriner kontrolü kaydıyla).
fakat 14.maddedeki adetten fazla ise muayene memuru ticari olduğuna kanaat getirirse ülkemize almayabilir.bu hava yolu ile de aynıdır karayolu ile...fakat ferit beyin dediği gibi karayolunda gececeği güzergahtaki gümrüklerde problem de cıkabilir.yukarıdaki yolcu beraberi eşya olarak tanımlanan 14.maddeye göre kuş getirebilirsiniz.ama daha fazlası ticariye gireceği için problem cıkabilir.

Erkan GENÇ
06-08-2010, 00:42
timbrado almak istiyorum istanbuldayım yardımcı olursanız sevinirim.aksaraydaki dernekte bulabilirmiyim ve fiyatı nedir.teşekürler.

Mustafa BECEREN
12-10-2010, 15:47
Sayın Erhan DOĞANBEY (http://www.kanaryavedogakuslari.com/forum/member.php?u=2131)
sayın Tamer İpek üstadımız getiriyor ama nasıl bilmiyorum
isterseniz sorun derim..

Erol AKÇAY
12-12-2010, 12:52
türk hava yollarıyla çok zor pegasüs 2 tane diyor arkadaş iki katlı bi sandık yapmış 22 tane getirdi türk hava yolları bi sürü formalite istiyor

Mehmet KARAHAN
02-01-2011, 14:14
timbrado almak istiyorum istanbuldayım yardımcı olursanız sevinirim.aksaraydaki dernekte bulabilirmiyim ve fiyatı nedir.teşekürler.
SELAM BEN MEHMET BENDE 1TK FAZLA BELÇİKA BİLEZİKLİ SAF KAN TİMBRADO VAR İSTERSENİZ VEREBİLİRİM TELEFONUM 0532 296 39 37 BENDE ISTANBULADAYIM B EVLER

Orhan SERBEST
02-01-2011, 15:01
merhaba bende belçikadan bir kaç norwich ve renk mamaları için sipariş verdim arkadaşımın dayısına daha önce bir kaç arkadaşa posta güvercini getirdi gelecek kuş adeti en fazla iki adet ve muhafazalı ufak bir kutuda saglık belgeleri ve kuşlar icin pasaport benzeri bir kagıt alınıp yanında taşımak kaydı ile bir zorluk olmadıgı söylendi kuşlarımı beklemekteyim

Cem TOYGAR
02-14-2012, 13:57
Erhan Bey,yurt dışından Timbrado getiriyorum.Müsait olduğunuzda arayın görüşelim
Gsm=05325111890

Aybars KARACA
02-14-2012, 18:20
Arkadaşlar merhaba;

Sizlerden bir yardım isteyeceğim.Bir çoğunuz belki bilmektesiniz ben sadece timbrado kanaryası beslemekteyim.Bu konuda değişik çabalarım var bunlardan biri de şu sıralar yurt dışından kaliteli damızlık olabilecek nitelikteki timbrado kanaryaları yurdumuza getirtmek.

Gerekli kişiler ile irtibat kuruldu ve kuşlar ayarlandı.Ancak tek sıkıntımız şu.
A:Yolculuk uçakla 8 saat sürmekte imiş.Bu sürede kuşları ne şekilde muhafaza etmekte fayda var.
b:hava alanında kuşlarla ilgili bir zorluk çıkarmı bu konuda bir prosüdür varmı ?
c:Araba ile yaklaşık 3 gün sürüyormuş.Böyle bir yol seçilirse yine sınırlarda bir sorun yaşanırmı kuşların muhafazası için ne yapmak gerekiyor.

yoksa bu gibi durumlarda geçerli resmi bir prosüdür varmı ?

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını ricaederim.

selamlar yurtdışından uçakla ancak kargo yolu ile getirmeniz gerekir oda maliyetli gümrükçüsü ardiyesi falan filan ben havalimanı kargo terminalindeyim bazı firmalar var kuş getiriyorlar kadıköyden biri ismini öğrenirim size birkaç kişi var bunlarya anlaşıp onların kuşları ile sizinkileride getirte bilirsiniz sanırım